Ana zbog kiše nastavlja u sredu...

• 29. januar 2013.

• 20:16

Ana Ivanović učestvuje na turniru u Pataji, na Tajlandu, a njen meč prvog kola protiv Japanke Morite prekinut je zbog kiše u trećem setu. Nastavak tek u sredu.

Najbolje rangirana srpska teniserka postavljena je za prvog nosioca u Pataji, ali u duelu sa Ajumi Moritom, trenutno na 60. mestu na WTA listi, vodila je veliku borbu.

Japanka je prvi set dobila sa 6:3, ali je Ivanovićeva uspela da dobije drugi rezultatom 7:5 i stigne do izjednačenja.

Početkom trećeg seta Morita je povela sa 2:1, kada je meč morao da bude prekinut zbog jake kiše, a organizatori su odlučili da nastavak pomere za sredu.

Pobednica ovog duela u drugom kolu će na megdan veteranki Kimiko Date-Krum, koja je na startu bila bolja od Južnoafrikanke Šepers sa 2:0 u setovima.