Neverovatan preokret za opstanak

• Autor: Đorđe Đokić

• 26. maj 2014.

• 09:48

Švajnfurt je blizu ispadanja u 5. rang takmičenja u Nemačkoj i teško bi stigli do svetskih medija da danas nisu napravili veliki preokret, jedan od onih koji se retko viđaju na terenima širom sveta.

Švajnfurt igra u Regionalnoj ligi Bavarske. To je 4. rang takmičenja u Nemačkoj, a ovaj klub je na pragu ispadanja i danas im je trebala pobeda da zadrže bilo kakvu nadu da se mogu spasiti i ostati u ligi.

Utakmice je počela baš kako nisu želeli. Primili su gol, zatim izjednačili, ali su kasnije primili još 2 pogotka da bi u poslednjih nekoliko minuta utakmice ušli sa minusom od dva gola. U 86. minutu meča bilo je 3:1 za goste, Hajmšteten je takođe u situaciji da mu opstanak nije siguran, a pobeda bi mu osigurala Regionalnu ligu i naredne sezone.

U poslednjih nekoliko minuta međutim desilo se čudo. U samo 3 minuta, Švajnfurt je postigao 3 gola i stigao do pobede od 4:3.

Švajnfurt je tako uspeo da stigne do baraža za ostanak u ligi.

Pogledajte kako je to izgledalo na terenu.