Nemačka - Portugal 4-0 (kraj)

• 16. jun 2014.

• 18:01

Derbi dana odigran na Mondijalu u Brazilu, Portugalci doživeli debakl - 4:0 za Nemačku! Mažić isključio Pepea u 36. minutu!

San početak meča obeležila je inicijativa Nemaca, ali su u petom minutu i Portugalci imali prvi ozbiljniji pokušaj, preko Almeide, koji je iskosa sa desne strane šutirao pravo u Nojera.

Dva minuta kasnije, po jedna sjajna prilika na obe strane! Najpre brz napad Portugala, koji je iskosa sa leve strane pokušao da realizuje Ronaldo, ali Nojer sjajno interveniše.

Usledio je napad Nemaca, činilo se da neće uspetio ništa da urade, ali golman Rui Patrisio loše ispucava loptu koja dolazi do Kedire, čiji šut završava tik pored desne stative!

A onda Mažić dosuđuje penal za Nemce, koji je u gol pretvorio Tomas Miler - 1:0!

Igrao se 11. minut, Gece je prihvatio loptu u ''srcu'' kaznenog prostora, Žoao Pereira ga je povukao, oborio na zemlju i za srpskog arbitra nije bilo dileme. Portugalci su protesovali, ali je Mažić uveren u ispravnost svoje odluke.

Petnaest minuta kasnije, Nani je imao novu priliku za Portugal, odlično je šutirao iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora, ali lopta je prohujala iznad prečke.

Na kaznu od strane Nemaca nije se dugo čekalo! U 31. minutu sjajan napad Ozila i Gecea, posle čijeg šuta se lopta odbila u korner, da bi zatim Humels bio najbolji u skoku i mreža Portugala se ponovo zatresla - 2-0!

Pet minuta kasnije korner i za Portugal, Eder je imao dobar pokušaj, ali je šutirao preko gola.

Minut kasnije, Pepe zasluženo dobija crveni karton i ostavlja Portugalce na cedilu! Još jedna odlična odluka Milorada Mažića!

Prgavi Portugalac je najpre laktom zakačio Milera, a onda pokušao još i da ga dodatno isprovocira, što nije promaklo Mažiću i srpski arbitar šalje Pepea u svlačionicu!

A brojčanu prednost na terenu Nemci koriste u samom finišu prvog poluvremena, kada je Miler postigao svoj drugi gol za vođstvo od 3:0. Čini se da je ovde sve rešeno!

Brazil Soccer WCup Germany Portugal

Portugalci u nastavak meča ulaze sa Rikardom Koštom, umesto Migela Velosa, a prvu priliku u drugom poluvremenu ponovo imaju Nemci. Odlična akcija ''Pancera'', Ozilov šut je odbranio Rui Patrisio, na odbijemu loptu natrčao je Miler, ali je glavom šutirao iznad prečke.

Jasno je da Nemci u drugom poluvremenu pokušavaju da rutinski privedu posao kraju, dok su Portugalci, iako predvođeni Ronaldom, ovako desetkovani nemoćni da učine nešto više.

Da sve bude gore po njih, Koentrao se u 64. minutu požalio na povredu prepona, posle čega je na noslilima iznet sa terena...

Umesto njega, na terenu je Andre Almeida.

Koji minut kasnije, Nani je imao solidnu priliku za Portugal, ali završnica nije bila dobra, posle čega Nemci uzvraćaju kontrom preko Šurlea i Gecea, ali njegov šut je zakačio jedan od odbrambenih igrača Portugala i lopta odlazi u korner.

Međutim, dvadeset minuta pre kraja meča, velike brige i za selektora Nemačke Joakima Leva! Mats Humels je povredio koleno, ne može da nastavi meč, a umesto njega je na terenu Mustafi.

Pet minuta kasnije, sporna situacija u kaznenom prostoru Nemačke, Eder je bio i naletu, Hovedes ga je oborio, ali je Mažić procenio da je defanzivac Nemačke startovao na loptu. Portugalci protestuju, nemoćno šire ruke, ali penala nema...

A u 79. minutu - 4:0! Het-trik Tomasa Milera!

Šurle je ponovo probio po desnoj strani, uputio oštar udarac u peterac, gde Patrisio odbija loptu, a na pravom mestu je Miler i lopta je u mreži - 4:0!