''Luda'' utakmica Japanaca - Goleada, preokreti...

• 07. jun 2014.

• 10:35

Selekcija Japana, koja će se na Mondijalu takmičiti u Grupi C, odigrala je noćas po našem vremenu veoma zanimljivu pripremnu utakmicu protiv Zambije, uz čak 7 postignutih golova.

Za mnoge neočekivano, Japan i Zambija su noćas priuštili pravu golgetersku poslasticu ljubiteljima fudbala.

Japanci su slavili sa 4:3, do pobede su došli u nadoknadi vremena, iako je Zambija imala vođstvo od 2:0.

Zambija je povela već posle devet minuta igre, kada je Kristofer Katongo iskoristio nesmotrenost odbrane Japanaca i savladao golmana Nišikavu.

Dvaseset minuta kasnije, mreža ''Samuraja'' se zatresla još jednom, a ovog puta strelac je bio Feliks Katongo - 0:2!

Tek u finišu prvog poluvremena, Honda je sa bele tačke vratio Japancima nadu u preokret, da bi Šinđi Kagava u 74. izjednačio na 2:2.

To je bio početak sjajne završnice ovog meča. Tek što je Zambija krenula sa centra, Honda svojim drugim golom donosi potuni preokret Japanu - 3:2.

Međutim, minut pre kraja meča Musonda uspeva da izjednači i činilo se da će to biti i konačan rezultat ovog meča. Tako nije mislio Okubo, koji je u nadoknadi vremena postigao četvrti, pobedonosni gol za Japan i konačnih 4:3!