Iguain presudio Belgiji, 'Gaučosi' u polufinalu!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 05. jul 2014.

• 19:53

Sjajna utakmica u Braziliji, 'Đavoli' su se borili, ali je Argentina bila kvalitetnija i zasluženo se našla među četiri najbolje selekcije na 'Mundijalu'. Utisci?

U trećem meču četvrtfinala na ovogodišnjem Svetskom prvenstvu sastali su se Argentina i Belgija. Uloga favorita bila je na strani 'Gaučosa', što su oni i opravdali na terenu.

Već posle osam minuta na semaforu je pisalo 1:0. Nakon jednog odbitka, lopta je stigla do Gonzala Iguaina, a 'Pipita' ju je sproveo u mrežu sjajnim udarcem, Tibo Kurtoa se nije ni pomerio.

Nastavilo se sa inicijativom 'Gaučosa', a zbog povrede, igru je u 33. minutu napustio Anhel Di Marija, umesto koga je ušao Enco Perez.

To nije mnogo omelo Sabeljinu ekipu, Kurtoi je zapretio i Lionel Mesi, i to iz slobodnog udarca sa nekih 17 metara, ali je njegov šut završio tik iznad gola.

Najbolju priliku za belgijske 'Đavole' imao je Kevin Miralas, koji je uspeo da zapreti Romeru nakon centaršuta Jana Vertongena, ali nije bio precizan, pa se sa ovim rezultatom otišlo na odmor.

Brazil Soccer WCup Argentina Belgium

U nastavku smo videli nešto slabiji tempo meča, ali je golu ponovo bila bliža Argentina, i to preko Iguaina, koji je nadmudrio Kompanija, šutirao iznad Kurtoe, ali je prečka sprečila loptu da završi u mreži.

Treneri su izvršili nekoliko promena, ali se na terenu ništa bitnije nije promenilo. 'Gaučosi' su se povukli, Belgija nije uspela da ozbiljnije zapreti, pa je Argentina sasvim zasluženo u polufinalu, gde će se susreti sa boljim iz duela Holandije i Kostarike. Treba napomenuti i da je Lionel Mesi imao neverovatnu priliku u nadoknadi meča, ali je Tibo Kurtoa uspeo da ga nadmudri.

Utisci sa meča? Šta očekujete u poslednjem četvrtinalu koje je na programu večeras u 22.00?