Het-trik Milera, debakl Portugala na Mažićevom debiju!

• 16. jun 2014.

• 19:56

U prvoj utakmici Grupe G na Mondijalu u Brazilu, Nemačka deklasirala Portugal, uz tri gola sjajnog Tomasa Milera! Milorad Mažić dobro obavio posao, iako će Portugalci imati šta da mu prigovore posle crvenog kartona koji je pokazao Pepeu.

Reprezentacija Nemačke sjajno je startovala na Mondijalu i ubedljivim trijumfom rezultatom 4-0 protiv Portugala potvrdila ulogu jednog od najvećih favorita na ovom takmičenju.

Iako bez Švajnštajgera u sastavu, Nemačka je od starta meča bila konkretniji rival, mada su i Portugalci imali dva opasna pokušaja preko Almeide i Ronalda.

Na vodeći gol Nemaca čekalo se 11 minuta. Mario Gece je sjajno primio loptu u kaznenom prostoru Portugala, Pereira ga je povukao za dres i oborio, a Milorad mažić pokazuje na belu tačku.

Tomas Miler je preuzeo odgovornost i sa bele tačke šalje loptu u mrežu - 1:0.

Portugalci su mogli do izjednačenja u 26. minutu, kada je Nani odlično šutirao, ali nije bio precizan, da bi šest minuta kasnije Humels posle kornera duplirao vođstvo Nemačke.

Portugalci sve nervozniji od tog trenutka, a najviše Pepe, koji u 36. minutu najpre laktom udara Milera, onda ga i dodatno provocira i Mažić prgavog Portugalca šalje u svlačionicu.

Brojčanu prednost Nemačke u 45. minutu koristi Tomas Miler, posle centaršuta Krosa sa leve strane - 3:0.

Svoju sjajnu partiju Miler je začinio i het-trikom u 79. minutu, posle šuta rezervista Šurlea i odbijene lopte golmana Patrisija - 4:0.

Pre toga, dvojica igrača su morala da napuste teren zbog povreda i veliko je pitanje koliko dugo će pauzirati.

Najpre Koentrao u ekipi Portugala, on se požalio na povredu prepona, dok je na drugoj strani Mats Humels izašao zbog bolova u kolenu.