Grupa H - Belgijanci po starom, Alžirci poslali Ruse kući!

• 26. jun 2014.

• 23:54

Večerašnjim utakmicama trećeg kola Grupe H, završena je prva, grupna faza takmičenja na Mondijalu u Brazilu. Belgija i Alžir dva poslednja putnika u osminu finala.

BELGIJA - JUŽNA KOREJA 1-0

Belgijanci su posle dve minimalne pobede, ali i dve neubedljive partije u prva dva kola, uspeli još ranije da obezbede plasman u osminu finala, a večeras su samo nastavili u istom stilu i - zabeležili još jednu pobedu.

U duelu protiv Južne Koreje, selekcija Marka Vilmotsa je još od finiša prvog poluvremena imala igrača manje, pošto je Defur opravdano zaradio direktan crveni karton, zbog pogibeljnog starta nad protivničkim igračem.

Ipak, u drugom poluvremenu selekcija Južne Koreje nije uspela da iskoristi ovu brojčanu prednost.

Umesto toga, Belgijanci u 78. minutu postižu pobedonosni gol preko Fertongena i potvrđuju prvo mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku šampionata.

RUSIJA - ALŽIR 1-1

Brazil Soccer WCup Algeria Russia

Reprezentacija Rusije, pod vođstvom Fabija Kapela nije uspela ni u trećoj utakmici da zabeleži pobedu, ovog puta protiv direktnog rivala u borbi za drugo mesto na tabeli.

Posle svega, može se slobodno reći da Rusi nisu ni zaslužili da idu dalje, a kao i u prvom kolu protiv Južne Koreje, tragičar u Kapelovom timu bio je golman Igor Akinfejev.

Večerašnji meč je počeo na najbolji način po selekciju Rusije, jer je posle samo šest minuta igre Kokorin na najbolji način realizovao centaršut Kombarova i udarcem glavom doneo vođstvo ''Zbornaji'' - 1:0.

To je praktično bio rezultat koji je Ruse vodio dalje, oni su tokom prvog poluvremena imali još par dobrih prilika da vođstvo i uvećaju, ali su Alžirci uspeli da se odbrane.

Najava preokreta dogodila se u 43. minutu, kada Islam Slimani nije iskoristio sjajnu šansu za izjednačenje, ali što je propustio tada, nadoknadio je u 15. minutu drugog poluvremena.

Pomenuti golman Akinfejev je tada veoma loše reagovao na centaršut sa leve strane, istrčao je u prazno, a Slimani je to iskoristio i udarcem glavom poslao loptu u nebranjenu mrežu - 1:1.

Imali su Rusi dovoljno vremena da dođu do drugog gola, ali je selekcija Vahida Halilhodžića uspela da sačuva remi i zasluženo ide u narednu fazu takmičenja.

Konačna tabela Grupe H: Belgija 9, Alžir 4, Rusija 2, Južna Koreja 1.

U osmini finala igraće Belgija - SAD, dok će Alžirci na megdan Nemačkoj.