Grupa G - Nemci ne posustaju, Ronaldo se od Mondijala oprostio golom

• 26. jun 2014.

• 19:57

Reprezentacije Nemačke i SAD nove su učesnice osmine finala Svetskog prvenstva u Brazilu. Amerikanci poraženi minimalnim rezultatom, ali Portugalci nisu uspeli da ubedljivo savladaju Ganu, pa Ronaldo i drugovi idu kući.

NEMAČKA - SAD 1-0

Uoči duela ''Pancera'' sa selekcijom Jirgena Klinsmana mnogi su bili uvereni da će to biti jedan ''miroljubivi'' meč, s obzirom da je remi odgovarao i jednima i drugima.

Posle prvog poluvremena, takva mišljenja su postala još glasnija, i pored inicijative i nekoliko solidnih prilika za Nemce tokom prvih 45 minuta.

Kvalitet ''Pancera'' konačno je došao do izražaja posle deset minuta igre u nastavku meča. Ubačenu loptu sa desne strane zahvatio je Mertezaker, golman SAD-a Hauard je odbio ka ivici šesnaesterca, ali se na pravom mestu nalazio Tomas Miler, koji je preciznim šutem u donji levi ugao doneo prednost Nemačkoj - 1:0.

To je Mileru bio četvrti pogodak od početka Mondijala, i na taj način se izjednačio sa Mesijem i Nejmarom na vrhu liste strelaca.

S obzirom na razvoj događaja u duelu Portugala i Gane, Amerikancima je i ovaj minimalni poraz na kraju odgovarao, pa su se uz Nemce ipak plasirali među 16 najboljih ekipa na ovom Mondijalu.

PORTUGAL - GANA 2-1

Brazil Soccer WCup Portugal Ghana

Ronaldu i drugovima je danas samo ubedljiva pobeda, uz poraz SAD-a protiv Nemačke, davala nadu da bi ipak mogli da se domognu osmine finala Svetskog prvenstva.

Naravno, od samog starta su krenuli ofanzivno, želeći da što pre dođu do vodećeg gola. Kristijano Ronaldo je u prvih dvadeset minuta imao dve odlične prilike, prvi put je prečka bila saveznik SAD-a, dok je drugi put, u 19. minutu, golman Gane Dauda fenomenalno intervenisao posle Ronaldovog udarca glavom.

A ono što nije uspelo Ronaldu, jeste defanzivcu Gane Bojeu, koji je loše reagovao posle jednog centaršuta sa leve strane i - zatresao sopstvenu mrežu - 1:0 za Portugal.

Očekivalo se da će taj pogodak dati dodatnu energiju Portugalcima da potpuno slome otpor ''Blek Starsa'' i izbore ubedljiv trijumf, ali umesto toga, Gana je u 12. minutu drugog poluvremena uspela da dođe do izjednačenja.

Asamoa je fenomenalno centrirao sa leve strane, idealno pronašao Asamou Đana, koji je takav centaršut umeo da realizuje - 1:1.

Tada je već postalo jasno da Portugalce samo čudo može da odvede u osminu finala, ali ono se do kraja meča nije dogodilo.

Ono što je Kristijano Ronaldo uspeo, jeste da konačno postigne svoj prvi ( i jedini) gol na ovom Mondijalu u 80. minutu, posle loše intervencije golmana Daude - 2:1.

U poslednjih desetak minuta, Ronaldo je imao još dve-tri izgledne situacije pred golom Gane, ali nije uspeo da pobedu svog tima učini ubedljivijom.

Ako mu je za utehu, njegov gol je doneo jedini trijumf Poprtugalu na ovom Svetskom prvenstvu.

Konačna tabela Grupe G: Nemačka 7, SAD 4, Portugal 4, Gana 1.