Drama u Resifeu, Kostarika piše istoriju!

• 30. jun 2014.

• 00:57

Duel Grčke i Kostarike možda nije bio atraktivan kao neki prethodni, ali je doneo dosta uzbuđenja i dramatičan epilog. Na kraju - pobeda Kostarike posle boljeg izvođenja penala, pa će u četvrtfinalu na megdan Holanđanima!

Četvrti putnik među osam najboljih ekipa na Mondijalu je selekcija Kostarike, koja je večeras savladala Grčku boljim izvođenjem jedanaesteraca - 5:3. U regularnom toku, kao i posle produžetaka, rezultat je bio 1-1.

Selekcija koja je u Grupi D zasenila Italiju, Urugvaj i Englesku, nastavila je da piše istoriju na ovom Mondijalu i zaustavi Grke, zahuktale posle one pobede u finišu meča protiv Obale Slonovače.

Prvo poluvreme proteklo je bez previše uzbuđenja i nekih povoljnih prilika, ali je zato drugih 45 minuta opravdalo očekivanja.

Samo sedam minuta od početka drugog poluvremena, Kostarika je došla u vođstvo. Bolanjos je sa desne strane uposlio Ruiza kome je ostavljeno previše prostora na nekih 18 metara od gola, on je odmah uputio udarac, a lopta je završila u donjem levom uglu gola golmana Karnezisa - 1:0.

Tri minuta kasnije Grci su dobro prošli, pošto sudija nije sankcionisao igranje rukom Vasilisa Torosidisa u svom kaznenom prostoru. Kostarikanci su protestovali, ali naravno, efekta nije bilo.

Ipak, pravi problemi za Kostariku počinju od 66. minuta, kada je štoper Oskar Duarte zaradio drugi žuti karton, a njegov tim ostao desetkovan.

I pored brojčane prednosti na terenu, Grci nisu delovali kao ekipa koja može da dođe do izjednačenja, vreme je radilo za Kostarikance, ali u 90. minutu njihova inicijativa je ipak donela rezultat.

Iskusni rezervista Gekas je došao u priliku za udarac iz kaznenog prostora, golman Navas je odbio loptu, ali samo do Papastatopulosa, koji ovu priliku ne propušta - 1:1.

Grci ponovo postižu gol u poslednjim trenucima, kao i protiv Obale Slonovače u trećem kolu Grupe C!

Usledilo je dodatnih 30 minuta u produžecima, delovalo je da Kostarika neće izdržati sa igračem manje, a najbolju priliku za Grčku, stopostotnu, propustio je Mitroglu u 120. minutu, kada je veoma loše šutirao sa nekih osam metara od gola Navasa.

Ostalo je 1-1, pa je odluka pala posle penal serije