Drama u Grupi C - Grci šokirali ''Slonove'', sjajna Kolumbija razbila Japan

• 24. jun 2014.

• 23:56

Podvig dana napravila je selekcija Grčke, koja je bukvalno u poslednjim sekundama meča iz jedanaesterca savladala favorizovanu Obalu Slonovače i izborila plasman među 16 najboljih! Kolumbija za to vreme ubedljivo savladala Japan i potvrdila dominaciju u ovoj Grupi.

GRČKA - OBALA SLONOVAČE 2-1

Reprezentaciji Grčke je samo pobeda protiv ''Slonova'' omogućavala plasman u osminu finala Svetskog prvenstva, ali su mnogi pre meča sumnjali da oni to mogu i da urade.

Međutim, Heleni su se u najvećem delu meča predstavili u sjajnom izdanju. Prema očekivanju, igrali su čvrsto u odbrani, ali su iz kontranapada u nekoliko navrata veoma opasno pretili.

Uostalom, tako su i postigli vodeći gol u finišu prvog poluvremena, u 42. minutu, kada je Samaras povukao kontru, zatim prosledio loptu ka Samarisu koji ga je odlično pratio i na kraju preciznim šutem poslao loptu u mrežu golmana Barija - 1:0 za Grčku!

Tim rezultatom se otišlo i na odmor, mada je prednost Grka mogla da bude i ubedljivija, da je Hristos Kolevas, takođe posle jedne brze kontre u 33. minutu, bio samo malo precizniji. Snažno je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je prečka spasila ''Slonove''.

Veoma slična situacija viđena je u 68. minutu, ovog puta je ''projektil'' uputio Karagunis, ali reprezentacija Obale Slonovače je ponovo imala sreće - opet prečka!

Imali su Grci zatim još jednu sjajnu kontru koja je završena samo prekršajem na ivici kaznenog prostora, a kazna za sve propuštene prilike stigla ih je u 74. minutu, kada su ''Slonovi'' izveli sjajnu akciju, na kraju Žervinjo majstorski asistira za rezervistu Vilfrida Bonija, a ovaj sa desetak metara donosi izjednačenje Obali Slonovače - 1:1.

Činilo se zatim da Grci neće moći da odgovore, vreme je radilo za ''Slonove'', ali onda prava drama u nadoknadi vremena - penal za Grčku!

Sio je zakačio Samarasa, u trenutku dok je napadač Grčke pokušao da šutira i za sudiju je to bio prekršaj za najstrožu kaznu! Samaras je preuzeo odgovornost, šutirao sa bele tačke i doneo pobedu svom timu i ujedno plasman u osminu finala - 2:1, pobeda Grčke
!!!

KOLUMBIJA - JAPAN 4-1

APTOPIX Brazil Soccer WCup Japan Colombia

Reprezentacija Kolumbije je večeras samo potvrdila svoju dominaciju u Grupi C, novom pobedom, ovog puta nad selekcijom Japana i sa prve pozicije ide u osminu finala Mondijala.

Trijumf Kolumbijaca najavio je Kvadrado sa bele tačke, pošto je prethodno kono skrivio jedanaesterac - 1:0.

Ali, naredni period utakmice obeležile su odlične prilike za Japan, najpre preko Kagave, a onda i Honde iz slobodnog udarca. A zasluženo izjednačenje japanci su izborili u poslednjim trenucima prvog poluvremena, kada je Honda lepo centrirao sa desne strane, a Okazaki još bolje reagovao u kaznenom prostoru i odličnim udarcem glavom poslao loptu u levi ugao gola golmana Ospine - 1:1.

Međutim, nastavak meča pripada Kolumbijcima, zahvaljujući sjajnom Džeksonu Martinezu. On je, najpre, u 56. minutu vratio rezultatsku prednost svom timu, da bi u 82, i definitivno rešio pitanje pobednika. Oba puta mu je asistirao Džejms Rodrigez, a poslednji pogodak bio je posebno lep, kako zbog asistencije, tako i zbog maestralne reakcije Martineza, koji se prelepo oslobodio čuvara, a onda majstorski poslao loptu u mrežu - 2:1.

Ali, to nije bilo sve od Kolumbijaca. Svoju odličnu partiju u drugom poluvremenu, Džejms Rodrigez je krunisao i golom za 4-1, uz takođe sjajnu varku u protivničkom šesnaestercu.

Tabela: Kolumbija 9, Grčka 4, Obala Slonovače 3, Japan 1.