petak 22.06.2018.
15:56

Brazil ima svog Aleksandra Kolarova i zove se - Filipe Kutinjo!

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

U prvoj utakmici grupe E u drugom kolu Brazil je u neverovatnom meču jedva uspeo da slomi otpor selekcije Kostarike rezultatom 2:0.

Led je probio Filipe Kutinjo u 91. minutu igre, a pet minuta kasnije pogodio je i Nejmar.

Opredeljenje Kostarike da se fokusira prevashodno na odbranu bilo je jasno od samog početka meča.

Ipak, "Tikosi" su imali možda i najbolju priliku u prvom poluvremenu u 13. minutu kada je Borhes šutirao iz sredine šesnaesterca, ali je ta lopta prošla pored desne stative već savladanog Alisona.

Onda su krenuli puleni Tite u sve jači napad, to je moglo da im se isplati u 26. minutu kada je Žezus zatresao mrežu Navasa, ali je pomoćni sudijao pokazao ofsajd.

Samo minut kasnije Nejmar je dobro prošao do kaznenog prostora Kostarike, kada je Navas na vreme istrčao sa linije i uhvatio tu loptu.

Do kraja poluvremena je do gola mogao Marselo - u 29. minutu lopta je otišla pored desne stative sa nekih 20-ak metara, dok je u 41. minutu Navas morao da reaguje fantastičnom odbranom i primiri udarac svog klupskog saigrača.

Drugo poluvreme je bilo prepuno uzbuđenja.

Prvo je Žezus u 50. minutu iz sjajnog udarca pogodio prečku, da bi maltene u istom napadu Kutinjov udarac bio blokiran.

Šest minuta kasnije indisponirani Nejmar gađao je glavom, ali Kejlor Navas je još jednom spasao svoj tim.

Brazil Kostarika Nejmar

Inicijativa Titeovih pulena bez konkretne ideje trajala je do poslednjeg zvužduka, Nejmar je u 72. minutu ponovo imao šansu da donese svom timu vođstvo, ipak lopta je nakon udarca sa ivice šesnaesterca otišla tik kraj desne stative.

Međutim, on je u pomoć prizvao VAR tehnologiju na kojoj se jasno vidi da nije bilo dovoljno intenziteta u duelu, iako je Brazilac pao kao pokošen. Sviran je indirektan udarac za "Tikose".

U 87. minutu Kazemiro je tukao sa desne strane sa nekih 20-ak metara, ali lopta je otišla pravo u naručje Kejlora Navasa, koji bi sasvim sigurno zaslužio epitet igrača utakmice da nije primio dva gola u sudijskoj nadoknadi.

I kada su svi mislili da je gotovo i da se Kostarika junački odbranila, stigao je on - Filip Kutinjo!

Brazil: Alison - Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo - Kazemiro, Paulinjo (od 68. Firmino), Vilijan (od 46. Daglas Košta), Kutinjo, Nejmar - Gabrijel Žezus (od 95. Fernandinjo).

Kostarika: Navas - Gamboa, Gonzales, Akosta, Duarte, Ovijedo - Venegas, Guzman, Borhes, Ruiz - Urenja (od 54. Bolanjos).

U drugoj utakmici grupe E gledaćemo "Orlove" protiv Švajcarske, taj meč počinje danas od 20 sati.

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.