• Autor: Ivan Cvetković

• 01. jul 2018.

• 22:50

Uzbuđenja nije manjkalo u Nižnjem Novgorodu.

U još jednom meču koji je odlučila penal serija, fudbaleri Hrvatske uspeli su da eliminišu Dansku u osmini finala Mundijala.

Regularni deo se završio rezultatom 1:1, ali su "Vatreni" bili bolji nakon izvođenja penala sa 3:2.

Utakmica nije ni pošteno krenula, a već smo videli dva velika uzbuđenja.

U 27. minutu Brajtvajt je šutirao pravo u Subašića, a dva minuta kasnije na drugoj strani pripretio je Rakitić kojeg je zaustavio Šmajhel.

Mogli su Hrvati do vođstva u 39. minutu kada je Lovren glavom gađao sa desetak metara, ali ta lopta je otišla pored desne stative.

Uzvratila je Danska preko Eriksena koji je odlično naciljao loptu na ivici šesnaesterca i pogodio prečku u 42. minutu igre.

Drugo poluvreme je bilo bez velikih prilika na obe strane sve do drugog minuta nadoknade vremena kada je Rakitić šutirao pored leve stative gola Šmajhela.

U produžecima smo videli sličnu igru kao i u drugom delu.

Danska je imala nekoliko situacija u kojima su mogli da priprete "Kockastima", ali nije bilo opasnosti po Subašića.

A onda - prilika života za Luku Modrića!

Smajhel Modric Danska Hrvatska

Usledila je potom i serija penala, koja je kao i u prvom meču danas, odlučiti pobednika.

Prvi su pucali Danci.

Eriksonov udarac je odbranio Danijel Subašić.

Loptu je potom uzeo Milan Badelj, a Šmajhel je još jednom odbranio penal.

Prvi pogodak u penal seriji delo je Simona Kjaera, a rezultat je izjednačio Andrej Kramarić.

Mikael Kron Deli je takođe bio precizan u trećoj seriji, a onda je Luka Modrić ispravio svoju grešku iz 117. minuta i izjednačio u penalima.

Zatim je loptu na belu tačku stavio Šene, ali je njegov udarac ponovo odbranio Danijel Subašić.

Pivarić ipak nije uspeo da iskoristi to i donese prednost svom timu pošto je Kasper Šmajhel odbranio još jedan penal.

Petu seriju otvorio je Jorgensen, koji je pucao pravo u Danijela Subašića.

Čovek odluke bio je Ivan Rakitić koji je pogodio penal i poslao "Kockaste" pravo na Ruse!

Hrvatska: Subašić - Vida, Vrsaljko, Lovren. Strinić (od 81. Pivarić) - Rakitić, Modrić, Brozović (od 71. Kovačić), Perišić (od 97. Kramarić), Mandžukić (od 108. Badelj) - Rebić.

Danska: Šmajhel - Kjaer, Kristensen (od 46. Šene), Knudsen - Knudsen, Dilejni (od 98. Kron Deli), Eriksen, Dalsgard - Brajtvajt (od 106. Sisto), Kornelijus (od 66. Jorgensen), Jusuf.

Hrvatska će se 7. jula u Sočiju sastati sa Rusijom u četvrtfinalu Mundijala.

Naš specijal o Mundijalu u Rusiji možete pratiti OVDE.