"Vatreni" sigurni protiv Nigerije, "penal-tradicija" se nastavlja

• Autor: Ivan Cvetković

• 16. jun 2018.

• 22:53

Danas smo na programu imali četiri utakmice i videli čak pet jedanaesteraca.

Reprezentacija Hrvatske pobedila je u Kalinjingradu selekciju Nigerije sa 2:0 u okviru prvog kola u grupi D.

Hrvati su uz dobru podršku sa tribina uspeli da ostvare trijumf na početku takmičenja i tako zasednu na prvo mesto svoje grupe.

Prvo poluvreme proteklo je u blagoj inicijativi "Vatrenih", dok se Nigerija nije proslavila u ofanzivnim akcijama.

Jedina prilika pre vođstva Hrvatske jeste ona Perišićeva iz 14. minuta kada je sa nešto manje od 20 metara šutirao preko gola.

Nigerija Hrvatska 2

Do kraja poluvremena nije viđeno puno uzbuđenja pošto nijedna selekcija nije imala izglednih prilika.

Izabranici Zlatka Dalića uspeli su da u potpunosti umrtve ritam igre, što je dodatno frustriralo Nigerijce.

U 70. minutu Trost-Ekong srušio je Marija Mandžukića u kaznenom prostoru "Super orlova" i skrivio penal za Hrvatsku.

Do kraja utakmice smo videli još i izglednu priliku Kovačića da u 92. minutu povisi prednost svoje ekipe, ali je slabo šutirao iskosa sa desne strane.

Trijumf naših zapadnih suseda se nije postavljao u pitanje niti jednog trenutka pošto su Nigerijci i sami ostali bez snage da eventualnim pogotkom okrenu meč ka uzbudljivoj završnici.

U drugom kolu iste grupe sastaju se Argentina - Hrvatska i Island - Nigerija.

Hrvatska: Subašić - Vrsaljko, Vida, Lovren, Strinić - Rakitić, Modrić, Rebić (od 78. Kovačić), Perišić, Kramarić (od 60. Brozović) - Mandžukić (od 86. Pjaca).

Nigerija: Uzoho - Idovu, Troost-Ekong, Balogun, Abdulahi - Etebo, Ndidi, Ivobi (od 62. Musa), Mikel (od 88. Nvankvo), Mozes - Igalo (od 73. Ihenačo).

Naš specijal o Mundijalu možete pogledati OVDE.