VAR pogurao Francuze, Umtiti kao Vidić dao šansu "Sokerosima"

subota 16.06.2018.
13:22

U samo par minuta dva gola na "Kazanj Areni".

Bea/AP Photo/Frank Augstein

Francuska i Australija igraju prvi meč u okviru Grupe C, prvo poluvreme je proteklo bez golova, a nakon 15 minuta igre u nastavku videli smo po gol na obe strane.

Najpre je u 58. minutu Grizman oboren u kaznenom prostoru Australije, sudija nije bio siguran da li je penal, pustio je da se igra, a onda je nakon konsultacije sa VAR dobio instrkucije da pogleda snimak, a nakon što je to učinio pokazao je na belu tačku. Čini se da je VAR sistem ovoga puta uspešno odradio posao.

Odgovornost je preuzeo Grizman, napadač Atletika je rutinski matirao Rajana za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, velika greška Samuela Umtitija, on je nakon jednog centaršuta igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Kunja je pokazao još jednom na kreč.

Mile Jedinak je preuzeo odgovornost, matirao je Ljorisa za 1:1.