petak 08.06.2018.
20:53

Selekcija Švajcarske odigrala je poslednji pripremni meč pred put u Rusiju.

EPA-EFE/URS FLUEELER

Puleni Vladimira Petkovića savladali su selekciju Japana na stadionu u Luganu sa 2:0 (1:0) u okviru priprema za Mundijal u Rusiji.

Švajcarska, koja se nalazi u grupi zajedno sa našom reprezentacijom, Brazilom i Kostarikom, povela je u 42. minutu.

Napadač Šalkea Bril Embolo je iznudio jedanaesterac, koji je u gol pretvorio fudbaler Milana Rikardo Rodrigez.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 82. minutu Švajcarci overili trijumf. Nakon centaršuta sa leve strane, Mubanđe je glavom dodao loptu do Šeferovića, koji je sa samo par metara lako matirao golmana selekcije Japana za 2:0.

To je bio i konačan rezultat, Švajcarci su dokazali da su jako motivisani pred smotru najboljih svetskih selekcija i da nijednom protivniku neće biti lako protiv njih, pa ni reprezentaciji Srbije.

Pre pobede nad Japanom, uspeli su da ostanu neporaženi protiv Španije, te u dobrom raspoloženju kreću put Rusije.

Prvi meč odigraće 17. juna od 20 sati, protiv selekcije Brazila.

Japan se nalazi u grupi H, zajedno sa Poljskom, Senegalom i Kolumbijom, a svoj prvi meč igraju protiv Kolumbije 19. juna od 14h.

Oni će odigrati još jedan pripremni meč, kako se 12. juna sastaju sa selekcijom Paragvaja.

Naš specijal o Mundijalu možete pročitati OVDE.