petak 06.07.2018.
18:36

Francuska je prvi polufinalista Mundijala u Rusiji.

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

"Trikolori" su u Nižnjem Novgorodu savladali selekciju Urugvaja rezultatom 2:0 (1:0) i tako se plasirali u polufinale Svetskog prvenstva.

Golove su postligli Rafael Varan u 40. minutu i Antoan Grizman u 61. minutu susreta.

Apsolutno zaslužena pobeda Francuza, koji su, mora se priznati, imali i sreće.

Edinson Kavani zbog povrede nije mogao da nastupi, te je zadatak odbrane bio da zaustavi Luisa Suareza.

To su fantastično odradili, a o tome kako su Suareza odstranili iz utakmice, govore i sledeće dva podatka.

Naime, ovo je prvi put da napadač Barselone na jednoj utakmici Svetskog prvenstva nije imao nijedan kontakt sa loptom u protivničkom kaznenom prostoru, a tek drugi put da nije uputio nijedan šut ka golu rivala na Mundijalima. Danas mu je bio 13. nastupa za Urugvaj na planetarnim smotrama.

Zaista, odbrana Francuske je svoj primarni zadatak odradila savršeno, nisu bili preterano ubojiti u napadu, ali su uspeli da postignu dva pogotka, sjajno je reagovao Varan u prvom poluvremenu, a u drugom su imali i sreće da je Muslera propustio loptu kroz ruke nakon šuta Grizmana, koji je proglašen i za igrača utakmice.

Naš specijal o Mundijalu možete pronaći OVDE.