• 23. jun 2018.

• 15:57

Belgija i zvanično u osmini finala.

Tunišani videli
U drugom kolu grupe G fudbaleri Belgije ubedljivo su porazili selekciju Tunisa sa 5:2 i tako sebi obezbedili prolazak u osminu finala Mundijala u Rusiji, dok su Afrikance poslali kući.

Dvostruki strelci za "Đavole" bili su Eden Azar i Romelu Lukaku, upisao se i Miči Batčuaji, dok su utešne pogotke za Afrikance postigli Dilan Bron i Vahbi Kazri.

Nakon utakmice nisu imali preveliki razlog za pesmu.

Pobednik ovo duela se nije dovodio u pitanje niti jednog trenutka, a da tako bude prvo se pobrinuo Eden Azar.

Samo dva minuta kasnije uzvratio je i afrički tim.

Da nevolja po Tunis bude veća, selektor je morao da zameni Brona i Ben Jusefa zbog povreda već u prvom poluvremenu.

Munije Lukaku Tunis Belgija

Nastavili su u istom ritmu puleni Roberta Martinesa.

Ulaskom u igru Batčuajia Belgija je imala još nekoliko prilika, prvu je u 76. minutu propustio nakon što je defanzivac Tunisa sklonio loptu sa gol linije.

Potom je isti igrač četiri minuta kasnije pogodio prečku sa pet metara, a u istom napadu pogodio golmana iz neposredne blizine.

Belgija: Kurtoa - Aldervejreld, Bojata, Vertongen - Munije, De Brujne, Vitsel, Karasko - Mertens (od 86. Tilemans), Lukaku (od 59. Felaini), Azar (od 68. Batčuaji).

Tunis: Ben - Bron (od 24. Nagez), Ben Jusef (od 41. Benaluan), Merija, Malul - Škiri, Sasi (od 59. Sliti), Kalui, Badri, Ben Jusef - Kazri.

U drugom meču grupe G sutra se sastaju Engleska i Panama.

Naš specijal o Mundijalu možete pogledati OVDE.