"Trikolori" uz pomoć tehnologije do pobede protiv neugodnih "Sokerosa"!

subota 16.06.2018.
13:54

Reprezentacija Francuske savladala je Australiju u prvoj utakmici u okviru grupe C.

EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Mučili su se Francuzi sa neugodnim "Sokerosima", ali su na kraju uspeli da upišu tri boda.

Na "Kazanj Areni" su izabranici Didijea Dešana slavili protiv Australije rezultatom 2:1 (0:0), te su pobedom otpočeli svetski šampionat u Rusiji.

Silovito su počeli, igrao se drugi minut kada je Mbape izbio sam pred Rajana, šurirao je iz nezgodnog ugla, a golman Brajtona je uspeo da ukroti njegov udarac i pošalje loptu u korner.

Samo par minuta kasnije, Pogba je oprobao svoj udarac iz slobodnjaka, ali je Rajan ponovo dobro intervenisao.

Nakon toga, nova šansa, igrao se šesti minuta, kada su "Trikolori" pripretili preko Grizmana, napadač madridskog Atletika je uhvatio volej sa ivice kaznenog prostora, ali je Rajan upisao i treću intervenciju u uvodnim minutima.

Prvu šansu za "Sokerose" imao je Metju Leki u 12. minutu, ali je njegov udarac glavom otišao preko gola Francuske.

U 18. minutu su Australijanci mogli da šokiraju sve prisutne na stadionu i povedu protiv velikog favorita, Sajnzburi je pripretio glavom iz dobre pozicije, ali je Ljoris maestralno intervenisao, sačuvao svoju mrežu i poslao loptu u korner.

U nastavku je opao ritam, nismo videli ozbiljnije prilike ni na jednoj strani, pa se bez golova otišlo na odmor.

A onda, kao i na startu prvog poluvremena, vrlo dimanično već u uvodnim minutima.

Igrao se 55. minut kada je Antoan Grizman pao u kaznenom prostoru rivala, sudija nije bio siguran da li je to bio prekršaj za kazneni udarac, uključio je u čitavu priču VAR, a nakon pregledanja snimka je odlučio da pokaže na belu tačku.

Grizman je preuzeo odgovornost i matirao Rajana za vođstvo Francuza od 1:0.

Francuska Meti Rajan

Ipak, samo tri minuta kasnije, nespretni Umtiti igra rukom u svom kaznenom prostoru nakon jednog centaršuta, sudija Kunja ovoga puta nije imao dilemu, penal za Australiju.

Na crtu je Ljorisu izašao Mile Jedinak, kapiten Australije je pogodio mrežu Francuza sa kreča za 1:1.

Australija Mile Jedinak

Oba gola pogledajte OVDE.

U nastavku je Dešan odlučio da iz igre izvede strelca jedinog gola, Grizman je završio na klupi, zamenio ga je Olivije Žiru.

Ta izmena mu se ubrzo i isplatila, napadač Čelsija je dodao loptu do Pogbe, ovaj je nekako uspeo da uputi udarac ka golu, lopta je dobila čudnu putanju, preskočila je Rajana, pogodila prečku i pala iza linije. Australijanci su se bunili, verovali su da lopta nije prešla gol liniju, ali je gol tehnologija rekla svoje, Francuska je ponovo došla do prednosti.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Francuzi su uspevali da drže loptu na polovini rivala te Australijanci nisu ni ugrozili novu prednost "Trikolora", te je vicešampion Evrope uspešno startovao na Mundijalu u Rusiji.

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.