• Autor: Ivan Cvetković

• 17. jun 2018.

• 21:55

"Sajdžije" izborile remi protiv jednog od najvećih favorita Mundijala.

Druga utakmica grupe E u kojoj se nalazi i Srbija završena je rezultatom 1:1. Iznenađujući remi Brazila i Švajcarske ostavio je "Orlove" na prvom mestu grupe, ali sa velikim problemima u nastavku takmičenja.

To znači da će četa Mladena Krstajića morati da ide na pobedu u narednom meču sa Švajcarcima ukoliko želi da izbegne scenario u kojem se za prolaz u osminu finala bore za "Kariokama".

Brazilci su dobro otvorili utakmicu i već u 11. minutu imali priliku da povedu, ali nije se najbolje snašao Paulinjo.

Nastavljao je Brazil sa inicijativom što se i isplatilo u nastavku prvog dela igre.

Brazilci su gotovo rutinski priveli kraju prvo poluvreme i bez ijedne opasnosti po gol Alisona otišli na odmor.

Kutinjo Brazil Svajcarska

Selekcija Vlade Petkovića nije imala šta da čeka sa golom zaostatka i u drugo poluvreme krenula je nešto ofanzivnije.

Krenula je ekipa selektora Titea da igra sve otvorenije , čak i kreirala neke prilike, dok je Švajcarska do kraja meča čeka svoju šansu preko kontri.

Udarac Kutinja iz 70. minuta mogao je doneti novu prednost "Kariokama", ali je lopta otišla desno pored gola.

"Sajdžije" su pretile preko Džemailija, ali je Alison njegov udarac iz 73. minuta sačekao spremno.

Stiven Zuber

Tite je pokušao da razmrda ekipu ubacivanjem Firmina u igru koji se nedugo nakon ulaska našao u prilici u 82. minutu.

Pucao je fudbaler Liverpula iskosa sa desne strane u srcu kaznenog prostora, ali je loptu poslao daleko iznad gola Zomera.

Isti igrač je u 90. minutu imao priliku da savlada golmana protivničke ekipe, ali je Zomer sjajnom intervencijom odbranio udarac Firmina glavom sa ivice peterca.

Ređale su se prilike Brazilaca u tom trenutku, Miranda je samo minut kasnije iz sredine šesnaesterca tukao tik pored desne stative golmana Švajcarske.

U poslednjim trenucima meča Fabija Šer izbio je loptu ispred gol linije svog tima i tako spasao svoj tim.

"Sajdžije" su uspele da se odličnom defanzivnom i skoncentrisanom igrom sačuvaju od naleta brazilskih fudbalera i izbore više nego dobar remi protiv petostrukog prvaka sveta.

Brazil: Alison - Danilo, Miranda, Tijago Silva, Marselo - Kasemiro (od 60. Fernandinjo), Paulinjo (od 67. Renato Augusto), Vilijan, Kutinjo, Nejmar - Gabrijel Žezus (od 79. Firmino).

Švajcarska: Zomer - Rodriges, Akanđi, Šer, Lihtštajner (od 87. Lang) - Džaka, Behrami (od 71. Zakarija), Cuber, Džemaili, Šaćiri - Seferović (od 80. Embolo).

U narednom kolu iste grupe 22. juna sastaju se Brazil - Kostarika i Srbija - Švajcarska

Naš specijal o Mundijalu možete pogledati OVDE.