sreda 20.06.2018.
21:30

Drugo poluvreme u Kazanju mnogo zanimljivije.

EPA/DIEGO AZUBEL

Reprezentacija Španije povela je protiv Irana sa 1:0 u 54. minutu igre. Imali su Španci dosta sreće u toj situaciji, Silva je poslao loptu u kazneni prostor za Dijega Koštu, njegov udarac je izblokirao jedan fudbaler Irana, ali lopta se odbila opet do Košte, pogodila ga u nogu i završila u mreži - 1:0.

To je španskom napadaču već treći gol od početka Mundijala, posle dva pogotka protiv Portugala u prvom kolu.

Devet minuta kasnije, Iranci su uzvratili posle slobodnog udarca, Ezatolahi je bio najspretniji u gužvi pred golom De Hee i loptu poslao u mrežu. Odmah je počelo veliko slavlje reprezentativaca Irana, mnogi od njih nisu ni videli da je sudija podigao ruku i poništio gol zbog ofsajda.

Usledio je minut neizvesnosti, tokom konsultacija sa VAR-om, posle čega je sudija ostao pri svojoj odluci da ovaj gol ne prizna.

Tu spornu situaciju možete da pogledate OVDE.