nedelja 01.07.2018.
18:46

Heroj cele Rusije Igor Akinfejev!

EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Rusija je na krilima 78 hiljada navijača na Lužnjikiju u Moskvi i miliona pred malim ekranima uspela da napravi veliko iznenađenje izbacivši selekciju Španije nakon boljeg izvođenja penala.

U regularnom delu bilo je 1:1, da bi u penal seriji Igor Akinfejev sa dve odbrane poslao Špance kući, a "Zboranju" u četvrtfinale!

Međutim, nije krenulo dobro po Ruse.

Ono što je trebalo da bude prednost Rusije, to ju je i koštalo u 11. minutu - prekid.

Nakon centaršuta Asensija sa desne strane u visinišesnaesterca, lopta se nesrećno odbila od Sergeja Ignačeviča kojije nehotice savladao sopstvenog čuvara mreže.

Serhio Ramos mu je dobrano "pomogao".

Ramos

Tražili su svoju priliku Rusi iz kontri, morali su se i otvoriti ujednom trenutku što je dovelo do šanse Golovina koji je neometanšutirao sa ivice šesnaesterca u 36. minutu, ali je gađao tik poreddesne stative.

Ipak, samo četiri minuta kasnijeneshvatljiva greška Đerara Pikea je donela priliku da "Zbornaja"izjednači pošto je fudbaler Barselone igrao rukom u svom kaznenomprostoru.

Artem Dzjuba je namestio loptu na belu tačku isigurnim udarcem matirao De Heu u 41. minutu igre.

I to je bilo manje-više sve što smo videli od ova dva tima do kraja regularnog dela, izabranici Fernanda Jera su držali loptu u svom posedu, imali par poluprilika, ali nisu uspeli da konkretno zaprete Akinfejevu.

Usledili su i prvi produžeci na ovom Mundijalu i detalj za istoriju u 97. minutu, kada je Aleksandar Ernokin postao prvi fudbaler koji je ušao kao četvrta izmena na Mundijalu usled novog pravila da selektori mogu da iskoriste dodatnu izmenu ukoliko dođe do produžetaka.

I selektor "Furije" je iskoristio svoje pravo u 104. minutu kada je ubacio Rodriga.

Španija je sve više stezala obruč oko ruskog tima koji je naterala da se povuče na svoju polovinu i skoncentriše se na odbranu.

Rusi su izdržali do 120. minuta, pa se ishod ovog meča morao odrediti penalima.

Prvi su šutirali i pogodili Španci, strelac je bio Andres Inijesta.

Potom je Fjodor Smolov izjednačio rezultat.

Đerar Pike je pogodio za 2:1 u penal seriji i tako se iskupio za napravljen penal.

Još jedan tragičar regularnog dela se "izvadio", Sergej Ignačevič je savladao De Heu

U narednoj seriji Akinfeev je sjajno zaustavio udarac Kokea.

Aleksandar Golovin je doneo svom timu vođstvo posle promašaja Kokea.

Zatim je "na crtu" stao i Serhio Ramos i - pogodio.

Denis Čerišev je potom namestio loptu na kreč i savladao De Heu po sredini gola.

Jago Aspas je nakon toga preuzeo odgovornost u najtežem trenutku za svoju ekipu, pritisak nije izdržao, pa je njegov promašaj označio plasman Rusije u četvrtfinale!

Španija: De Hea - Naćo (od 70. Karvahal), Pike, Ramos, Alba -Koke, Buskets, Silva (od 67. Inijesta), Isko, Asensio (104.Rodrigo) - Kosta (od 80. Aspas).

Rusija: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignaševič, Kudrijašov,Žirkov (od 46. Granat) - Samedov (od 61. Čerišev), Zobnin, Kuzjajev(od 97. Erokin) - Dzjuba (od 65. Smolov), Golovin.

Rusija će se u četvrtfinalu Mundijala sastati sa pobednikom mečaHrvatska - Danska, taj susret počinje danas od 20 sati u NižnjemNovgorodu.

Naš specijal o Mundijalu u Rusiji možete pratiti OVDE.

00:34

Bilo bi sve isto. Jero nista nije dirao.

NRad17
01:01

Sto bi se smejao? Mogao da na nikad gorem prvenstvu lagano odvede tim u finale,on izabrao da bude tezak licemer.

deki trbic
23:22

ni posed od 80% ili kolko vec su imali posed lopte ne znaci da ce pobediti, kako nisu naucli greske od Barselone koja to stalno ponavlja, samo silna dodavanja na metar dva itd...i sta su postigli? jedna prosecna reprezentacija , na moju srecu izbacila Spance.

Сотир Ђубре V.1.0
21:17
Ogist Kont
21:11

Pobedio je lošiji fudbal, ali bar neću morati više da gledam Ramosa i Koštu. Bravo za braću Ruse. Popravili su mi dan.

vkjn
19:48

Smešno je kakve reprezentacije ulaze u top 16, odnosno top 8.
Brane se 90 minuta i to im je jedini cilj.
Ako fudbal nije napadački, to za mene nije fudbal.

BarsaSaMarsa10
19:17

Koke je prosek teski,decko zna da kvari igru,ali ofanzivno beskoristan.

Monte_Kristo
19:52

Ne secam se kad je dao upotrebljiv pas unapred,klasican Simeoneov pitbul...

23:01

Brate ja se ne secam kad je dao pas u napred makar i ne bio previse upotrebljiv.Usporava igru previse,a igrac na njegovoj poziciji je upravo taj koji treba da je ubrzava.

19:15

p.s. De Hea je i dalje top golman,ali na ovom SP nije uslo samo ono sto nije islo u okvir gola.

19:00

Gotivim Ruse ali ljudi ne bi dali gol iz igre da je utakmica trajala jos 3 dana :D od 40 minuta igra im se bazirala na cekanje kraja i penala...

НССрбија
19:51

И тактика је успела. Циљ оправдава средство. Да су играли отворено не би имали шансе јер Шпанија има боље играче.

19:53

Ma nemoj da zezas,pa to je jedini nacin da se pobede Spanci,i uspeli su u tome.Kapa dole treneru i igracima Rusije.

Stefoon
19:00

Bice najgore prvenstvo ikad, ispadne li Brazil necu ni da gledam.

DickHead Advokat
18:59

Bravo za Rusiju! Komsije lagano do finala! :)

Kolos
18:59

Ijaaao, pa jel' to Ramos plakao? Pa šta je bilo muškarčino? Sad se ne keziš? Obriši suze pa na pakovanje, ajde brzo.

Amar Zornic
18:58

Drago mi je zbog Rusa , njihove nacije jer je ipak tamo prvenstvo i jerr se momci bore . A i prgavi Spanci mogu sad na Ibicu pa-pa

adidas forever
18:57

Pre svega Pique je zaslužio bistu na Crvenom trgu u Moskvi. Potom ću da zaključim da se daleko lošija ekipa plasirala u četvrtfinale zahvaljujući pre svega Pique-u, a potom i sreći, ako se uopšte srećom može nazvati kada jedan od 'najboljih' golmana na Svetu ne odbrani ništa na celom SP, pa logično niti jedan jedini penal. Sa druge strane golman Akinfeev je posle Piquea i gluposti Španaca da za 120 minuta i ne pokušavaju šutevima sa distance, najzaslužniji za plasman Rusije u četvrtfinale. A vrhunac gluposti im je bio da daju Piqueu da šutira penal (uprkos tome što je pogodio, tj. zamalo nije omašio gol) i Kokeu, za koga sam znao da će omašiti i pre nego što je prišao lopti.

brekbaCh1
19:52

Sreca prati hrabre.

NRad17
01:05

Pikea pominjes a to sto Ramos odigrao sve 4 tekme kao amater to nista,budi realan malo,Pike je bio najgori danas ali uz Ramosa naravno.

18:55

Rusi su to ,igor junacina

theDarkKnightRises
18:54

Bravo Rusi fala Niki :) decko reko da kje spanija da igra finale ja uplatio prolaz Rusije posle njegovog posta hahaha vekj. Triput decko mi donosi lovu castio bih te pice druze samo nastavi sa tvojim prognozama I postiraj sto vise ovde ;)

Rise up
18:54

Kljucni trenutak utakmice je penal i ruka Pikea. Veliki kiks Pikea. Rusi bi se otvorili drugo poluvreme i mislim da bi Spanija lagano pobedila. Tako da je Pike jedan od tragicara. Ovaj De Hea ako je najbolji golman na svetu trebao bi da odbrani makar nesto. Koke los uz to promasio penal i on je tragicar. Nije mi jasno zasto Saul me dobija sansu uopste, momak je komletan vezni igrac.

masimomorati
18:54

Ja ne znam sta se ljudi cude. Argentina ispala od Francuske koja je objektivno jaca reprezentacija. Urugvaj i Portugal su tu negdje, s tim da Urugvaj ima mnogo bolji timski duh, pa je i logicno sto su prosli dalje. Poraz Spanije je prvo iznenadjenje prvenstva. A kako Spanci igraju jalovo, a pritom podcjenjivacki, ni ovo nije toliko iznenadjujuce.

BloodY RippeR
20:05

Urugvaj je 3 svetlosne od Portugala. Portugalci jedino sto imaju Ronalda ali protiv organizovanih ekipa oni nemaju sta da traze jer on sam nemoze da im donese pobedu. Urugvaj je samo igrao koliko mu je i trebalo. Da su igrali agresivnije dali bi jos 2-3 portugalcima juce. Ovo jeste neko malo iznenadjenje i Spanija je ispala samo zato sto su u svaki mec usli kao da ce da daju 3-4 gola cim krenu u napad. Ali sa druge strane mi je drago sto im se njihova potcenjivacka igra sama obila o glavu.

MunzeKonza
21:12

Prvo iznenadjenje je sto Nemacka nije prosla grupu, pa posle sve ostalo u zavisnosti ko kako gleda.