• 16. jun 2018.

• 16:57

Fudbaleri Argentine i Islanda odigrali su prvi meč u okviru grupe D, na stadionu "Otkritije" u Moskvi.

Šok u Moskvi, Mesi tragičar,
Izabranici Horhea Sampolija nisu otpočeli Mundijal kako su planirali, kako su na stadionu u ruskoj prestonici odigrali nerešno sa selekcijom Islanda, na kraju je bilo 1:1 (1:1).

Prvi su pripretili "Gaučosi", nakon slobodnog udarca Mesija je u osmom minutu Taljafiko zahvatio loptu glavom, ali je ona nakon njegovog udarca prohujala pored desne stative gola "Ledenih".

Samo dva minuta kasnije, odgovor Islanđana, Sigurdson je šutirao, njegov udarac je bio izblokiran, lopta se odbila do Bjarnasona, koji je bio sam pred Kabaljerom, ali je nekako uspeo da promaši gol iz veoma izgledne pozicije.

Igrao se 19. minut, kada su Argentinci došli do prednosti, Roho je hteo da oproba udarac iz udaljenosti, zategao je sa preko 20m udaljenosti, ali je loptu u kaznenom prostoru uspeo nekako da prihvati Aguero, koji se majstorski okrenuo i veoma efektnim udarcem savladao Haldorsona za 1:0.

Aguero

Ipak, Islanđani su ekspresno odgovorili, nakon odbitka loptu je u kaznenom prostoru Argentine pokupio Finbogason, koji uspeva da zatrese mrežu rivala u 23. minutu za 1:1.

Alfred Finnbogason Finbogason

Nakon toga su Argentinci imali veliku inicijativu, ali je odbrana Islanda odlično izgledala, uspevali su da izađu na kraj sa silovitim napadima Argentine.

U 41. minutu smo videli i jedan sporan momenat, Mesa je centrirao sa leve strane, jedan od defanzivaca Islanda mu je izašao u blok, uspeo je da ga izblokira, ali ga je lopta potom pogodila u ruku, sudija Marčinjak je odlučio da ne svira penal, nije želeo ni da konsultuje VAR, dodelio je korner Argentini.

U 44. minutu umalo da Islanđani preokrenu, sjajno se Sigurdson snašao u kaznenom prostoru rivala, šutirao je iz dobre pozicije, ali je Kabaljero maestralno intervenisao.

Na startu drugog dela igre, novi sporni momenat, ovoga puta u kaznenom prostoru Argentine, Salvio je igrao rukom, ali je sudija Marčinjak odlučio da i ovoga puta ne svira jedanaesterac. Da li je to bila kompenzacija za prvu odluku, ili je zažmurio na jedno oko jer je Islanđanin napravio faul nad Salvijom u skoku, ostalo je nepoznato.

A onda, 10ak minuta kasnije, Magnuson ruši Aguera u svom kaznenom prostoru, Marčinjak ovoga puta pokazuje na belu tačku, Mesi je uzeo loptu i krenuo da izvede penal.

Mesi penal Argentina Island

Ipak, kapiten Argentine nije najbolje šutirao, golman Islanda Haldarson ga je pročitao i odbranio mu udarac sa kreča, Lionel Mesi je propustio najbolju moguću priliku da vrati prednost svojoj reprezentaciji.

Krenuli su Argentinci na sve ili ništa, pripretio je Mesi u 82. minutu, ali je lopta otišla pored gola.

U 87. minutu se u dobroj šansi napao i Kristijan Pavon, ali je Haldarson još jednom bio sjajan.

Do kraja nije bilo golova, te su Argentina i Island podelili bodove.

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.