četvrtak 07.06.2018.
23:35

Selekcija Portugalije slavila je u poslednjoj proveri pred put u Rusiju.

EPA-EFE/ANTONIO PEDRO SANTOS

Na stadionu "Luž" u Lisabonu, Portugalci su savladali Alžir rezultatom 3:0 (2:0).

Igrao se 17. minut kada su poveli, strelac je bio Gonsalo Guedeš.

Fudbaler PSŽ, koji je minulu sezonu proveo na pozajmici u Valensiji, odlično je odreagovao nakon pasa Bernarda Silve glavom i savladao golmana Alžira.

Prošlo je 20 minuta nakon prvog gola, kada su Portugalci postigli i drugi, ovoga puta je Kristijano Ronaldo u trepavicu pogodio vezistu Sportinga Bruna Fernandeša, koji glavom postiže gol za 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a u 55. minutu je Guedeš postigao svoj drugi gol, ovoga puta je glavom pokupio centaršut Gereira sa leve strane i matirao Salija.

Samo šest minuta kasnije u prilici i Ronaldo, ali je njegov udarac nakon lepe akcije otišao pored gola.

Do kraja smo na delu videli i VAR, zahvaljujući kojem je poništen gol Žoaa Marija za 4:0. Guedeš je u startu akcije igrao rukom u kaznenom prostoru Alžiraca.

Na kraju je ostalo 3:0, Portugalci su bili daleko bolji rival, čini se da su spremni za najveće napore na kontinentalnoj smotri.

Aktuelni prvak Evrope se nalazi u grubi B, zajedno sa Španijom, Marokom i Iranom, a upravo će sa "Furijom" igrati na startu Mundijala, 15. juna od 20 sati.

Naš specijal o Mundijalu možete pročitati OVDE.