četvrtak 21.06.2018.
15:52

Danska ipak sama odlučuje o svojoj sudbini.

EPA-EFE/WALLACE WOON

U drugom kolu grupe C na Mundijalu u Rusiji, fudbaleri Danske i Australije odigrali su nerešeno 1:1.

Oba pogotka su bila viđena u prvom poluvremenu - prvo je Kristijan Eriksen doveo Dansku u vođstvo već u 7. minutu, da bi Mile Jedinak sa penala u 38. minutu doneo bod svojoj selekciji i tako produžio nadu da "Kenguri" mogu do druge faze takmičenja.

Danci su odlično otvorili utakmicu i već u 7. minutu stigli do prednosti lepim pogotkom Kristijana Eriksona.

Skandinavci su od tog trenutka zaigrali još bolje i lepršavije, pa su mogli do još veće predosti u 24. minutu kada Jorgensen nije zahvatio loptu glavom dovoljno dobro iz izgledne situacije.

U 35. minutu u srcu svog šesnaesterca Poulsen je igrao rukom, što je sudija Lahoz dva minuta kasnije, nakon konsultacije sa kolegama u VAR sobi, opravdano okarakterisao kao penal za "Kengure".

Australija Danska

Nesrećni Polusen je na drugoj utakmici zaredom skrivio jedanaesterac, a žutim kartonom je sebi uskratio učešće u narednoj, odlučujućoj utakmici protiv Francuske.

Osokoljeni pogotkom, puleni Berta van Marvajka krenuli su sa smislenijim akcijama u napadu u drugom poluvremenu.

Prštalo je na sve strane, Australijanci su pretili preko Arona Moja i hitronogog Arzanija, dok Danci nisu imali jasnu ideju kako da ponovo savladaju protivnika.

Iako Danska nakon ove utakmice ima četiri boda, ostaje joj utakmica sa favorizovanom Francuskom na kojoj moraju da uzmu bod kako bi bili siguran putnik u drugu fazu takmičenja.

Danska: Šmajhel - Dalsgard, Kjaer, Kristensen, Larsen - Dilejni Šene, Eriksen - Poulsen (od 59. Brajtvajt), Jorgensen (od 68. Kornelijus), Sisto.

Australija: Rajan - Behič, Miligan, Sejnsburi, Risdon - Moj, Jedinak, Kruse (od 68. Arzani), Rogić (od 82. Irvin), Leki - Nabut (od 75. Jurić).

U drugoj utakmici grupe C danas od 17 časova sastaju se Francuska i Peru.

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.