• Autor: Aleksandar Obrenović

• 27. jun 2018.

• 21:53

Mogli smo i bolje od ovoga, ali ne možemo reći da smo nezadovoljni.

Srbija nije uspela, završila je takmičenje sa jednom pobedom u grupi, kada svedemo sve račune, možemo reći i da smo zadovoljni našim učinkom.

Kako smo danas igrali?

Dobro smo se branili u prvom delu igre, napravili jedan kiks koji je bio poguban, u drugom smo gol primili možda i nakon faula, dovoljno da demorališe naše igrače do kraja utakmice.

Ipak, nismo odigrali loše uprkos porazu, imali smo i period kada smo bili superiorniji od Brazila sredinom drugog poluvremena, sve dok nismo primili gol.

Vladimir Stojković - 7. Imao je dve sjajne intervencije u prvom poluvremenu, kod oba gola ništa nije mogao da uradi. Imao i par intervencija u drugom poluvremenu.

Antonio Rukavina - 6,5. Dobra igra iskusnog beka, davao je sve od sebe da zaustavi Nejmara, imao je i pomoć u vidu Dušana Tadića. Nekoliko opasnih centaršuteva, nakon jednog je i Mitrović umalo postigao gol.

Miloš Veljković - 6. Danas je prvi put u karijeri igrao sa Nikolom Milenkovićem u startnoj postavi, imao je par loših poteza, ali i par dobrih. Solidna partija, ali može on i bolje od ovoga.

Nikola Milenković - 6. Par dobro izblokiranih šuteva, ali Brazilci su brži od njega što je Nejmar jednom i dokazao. Slično kao Veljković danas, solidno.

Aleksandar Kolarov - 6. Kapiten naše reprezentacije se borio sa Vilijanom čitav meč, taj duel je bio jedan od najjačih na današnjem meču, rekli bismo da pobednika u njemu nije bilo.

Nemanja Matić - 6,5. Solidna partija na sredini terena, par puta je dobro povukao ka napadu, ali nije imao previše dobrih rešenja u tim situacijama. Vodio bitku sa Paulinjom, Kazemirom, često i Kutinjom. Nije loše.

Sergej Milinković-Savić - 5,5. Možda i najslabiji naš fudbaler, nije učestvovao u građenju napada našeg tima, bio neprimetan u tom segmentu, imao i dosta netačnih pasova danas. Može on to daleko bolje nego što je bilo, od njega tek očekujemo majstorije na sredini terena.

Filip Kostić - 6,5. Sasvim solidan danas, posebno u prvom poluvremenu. Dosta radio u odbrani, a za razliku od prethodne dve utakmice, obavio je dobar posao i u napadu, bio je opasan po levoj strani.

Adem Ljajić - 6. Može on mnogo bolje, ali možemo reći da je bio pretnja Brazilcima. Posebno u prvih 20-ak minuta je bio agilan, ali kasnije ga nije previše bilo u napadima. Upropastio jednu dobru šansu sa Tadićem pri rezultatu 1:0.

Dušan Tadić - 6,5.
Možda i najbolji u ofanzivnoj liniji. Pretnja Brazilcima, nekoliko dobrih poteza danas, sve u svemu, dobra partija.

Aleksandar Mitrović - 5,5. Ni on nije imao svoj dan. Morao je bolje kod velike šanse za 1:1, nakon centaršuta Rukavine je glavom morao bolje da reaguje. Propustio još jednu šansu glavom nakon centaršuta.

Igrali su još Andrija Živković (6), Nemanja Radonjić i Luka Jović.