Novi dan, novi penal - Šveđani na mišiće!

ponedeljak 18.06.2018.
15:52

Tvrda i teška utakmica.

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Fudbaleri Švedske pobedili su selekciju Južne Koreje sa 1:0 u drugoj utakmici grupe F.

Strelac jedinog gola za "Vikinge" bio je Andreas Grankvist u 65. minutu sa penala.

Imala je selekcija Janea Andresona inicijativu tokom čitavog toka meča, pretila preko raspoloženog Berka koji je imao sasvim izglednu šansu u 21. minutu, ali nije uspeo da iz "mrtvog" ugla matira protivničkog golmana.

Do odmora nije viđen naročito interesantan fudbal za neutralne navijače, uglavnom se svodilo na tešku borbu između dva šesnaesterca u kojoj se naziralo da bi Korejanci mogli da budu savladani.

Svedska Juzna Koreja

Pokušavala je azijska selekcija da da ugrozi Olsena, ali osim jalove inicijative i bezidejne igre u napadu nije pokazala mnogo toga.

Ipak, u 92. minutu Korejci su mogli do boda kada je Hvang neometan tukao glavom sa 6, 7 metara, ali je lopta otišla pored desne stative gola Švedske.

Švedska: Olsen - Augustinson, Grankvist, Janson, Lustig - Klaeson, Larson (od 81. Svenson), Ekdal (od 71. Hiljemark), Forsberg - Berg, Toivonen (od 77. Telin).

Južna Koreja: Čo - Li Jong, Jang, Kim, Park (od 28. Kim Min Vo) - Jae Sung Li, Ki, Koo (od 73. Li Vu) - Hvang, Kim (od 66. Jung), Son.

U okviru grupe F Meksiko je juče pobedio Nemačku sa 1:0.

Naredno kolo iste grupe nam donosi duele između Nemačke i Švedske, odnosno Južne Koreje i Meksika.

Naš specijal o Mundijalu možete pratiti OVDE.