Neubedljivi Portugal nadomak druge faze!

sreda 20.06.2018.
15:53

Golom Kristijana Ronalda Portugalci stigli do odlične situacije pred poslednje kolo.

EPA-EFE/PETER POWELL

Pobeda se broji.

Portugalci su danas pobedom protiv Maroka izbacili ekipu sa afričkog kontinenta sa Mundijala u Rusiji kolo pre kraja grupe B. Bilo je 1:0, jedini gol dao je Kristijano Ronaldo u 4. minutu utakmice.

Portugalci su stigli do prednosti nakon prekida. Tada su nakon kornera izveli kratku akciju, Mutinjo je centrirao ka petercu, tamo je Ronaldo bio najbrži i glavom je poslao loptu u mrežu za veliku prednost Portugala.

Inače, ovim golom je Ronaldo stigao do prvog mesta među strelcima u Evropi kada se radi o golovima za nacionalne timove, pretekao je Puškaša, sada ima 85 golova na svom kontu i ne planira da stane. Ovo mu je i četvrti gol na Mundijalu u Rusiji.

Da li svesno ili ne, Portugalci su se donekle povukli ka svom golu i čekali su grešku Marokanaca koji su imali svoje šanse, čak i bolje od evropskog tima.

Georgina Rodrigez

Benatija je u 12. minutu imao šansu nakon prekida koja je otišla u nepovrat, a najbolju šansu do kraja poluvremena su imali upravo Portugalci koji su preko Guedeša propustili najbolju šansu na utakmici ako ne računamo gol.

Guedeš je šutirao nakon dodavanja Ronalda pravo u Munira, odličan refleks smo videli od strane golmana Maroka.

Junes Belhanda
EPA-EFE/FACUNDO ARRIZABALAGA

Sjajnu šansu su Marokanci imali u 57. minutu utakmice kada je Belhanda šutirao glavom, tada je Rui Patrisio odlično reagovao i izbacio loptu u korner. Samo tri minuta kasnije Benatija ponovo u šansi u kaznenom prostoru Portugalaca, ali je poslao loptu preko gola protivnika.

Kako se meč bližio kraju, sve manje je bilo šansi, Marokanci su bili sve prisutniji na polovini Portugala, ali bez ikakvog rezultata, gledaćemo ih još samo jednom na ovom prvenstvu.

Ziješ je imao sjajnu šansu u 89. minutu da izjednači i da svojoj reprezentaciji produži nadu na ovom Mundijalu, ali je lopta nekoga udarila u glavu na putu ka golu i promenila je smer.

Stadion "Lužnjiki"
Portugal - Maroko 1:0
Strelac: Ronaldo u 4. minutu

Portugal: Patrisio - Soareš, Pepe, Fonte, Gereiro - Bernardo Silva (od 59' Martins), Karvaljo, Mutinjo (od 89' Andre Silva), Mario (od 70' Fernandeš) - Guedeš, Ronaldo.

Maroko: Munir - Dirar, Benatija, Da Košta, Hakimi - El Ahmadi (od 86' Fajr), Busufa - Ambarat, Belhanda (od 75' Gonzales), Ziješ - Butaib (od 69' El Kabi).

Igrač utakmice: Kristijano Ronaldo.

39 Komentara

neme
Wednesday, 20.06.2018
22:01

Ne znam sta je tu neubedljivo klasicno odradivanje posla cr pokazao da je u ludackoj formi polufinale sa brazilom je izvesno.jaci su nego pre dve godine

Breaking Bad
17:05

Ronaldo sam vuče Portugal, Maroko ih je nadigrao u drugom poluvremenu, pravo je čudo kako nisu dali gol. Gdje su sad stručnjaci koji kažu da Ronaldo sve dobija na tacni, sam je izborio remi sa Španijom, a i sada gol i namjestio zicer Guedešu koji (opet) ne pogađa.

Darkseid
16:53

Volim i ronalda i mesija. Ali prosto ronaldo je najbolji fudbaler svih vremena. Mesi ima talenat to stoji...pa ima i kvarezma i stotinu drugih talenata pa sta? Mesi je uvek imao najbolji zim uz sebe...kad pogledas real bez ronalda ili portugal i mancester bez njega...to su prosecni timovi...sto kaze jedan na nivou irana portugal...ali sa ronaldom oni su ekipa koja osvaja titule...Kad mesi osvoji SP onda mogu da se porede to da mesi je dobar klupski igrac, jedan od najboljih ikad, ali nije nivo ronalda.

Monte_Kristo
17:55

Real ima prosecan tim bez Ronalda,pa ovo je u najmanju ruku bezobrazan komentar...

Darkseid
Thursday, 21.06.2018
03:00

Ti mozes da dubis na glavu, to nece promenit cinjenicu da real bez ronalda ne bi mogao da pobedi jedan bajern, juventus ili barsu. Mozes da se peckas koliko hoces, ali ako pratis fudbal znas da je to tacno.

Robin_Hud
16:22

Portugal nezasluzeno slavio. Maroko mnogo bolji,pogotovo drugo poluvreme. Ronaldo neutralan od gola. Maroko zasluzio bar bod...

Wilison
21:23

Boli od Messija svakako!

Marcos Alonso
16:21

Maroko je imao previse sansi da bi zavrsili bez gola,ovako ce igrati Portugal protiv svakog,mogu daleko uz raspolozenog CRa

Amar Zornic
15:59

Zaista nije humano koliko ovaj Maroko nema srece , u prvom mecu totalno nadigrali Iran , propustili neke sjajne sanse i prime autogol u nadoknadi . Danas su izdominirali protiv Portugala ali neverovatni CR7 u pravo vreme na pravom mestu , osim te situacije odbrana mozda tek da je imsla jos 2 propusta . Napadali su , trudili se ... zaista steta za njih . Definitivno jedina africka selekcija koja je zeljna fudbala i nadigravanja i uz Senegal trenutno najbolji africki tim . Portugal sa ovom igrom nema sta da trazi protiv verovatno Urugvaja u 1/8

17:31

A i sami su krivi Marokanci sto ne znaju postici gol,imali su sada mnogo vise sansi nego protiv Irana

SL_Komedija
15:56

Portugalce i dalje prati sreća, na drugoj strani i na 1. i na ovoj utakmici Maroko nije imao sreće.

NikkiCFC
15:56

Po prikazanom u ova dva kola Portugal je trebalo da ima najvise 1 bod a Maroko minimum 4. Zao mi ih je, bili bolji obe utakmice a imaju 0.

Comy
15:56

Kakvi krumpirasi,igra im je uzas.A ovi iz Maroka kao da se natjecu ko ce vise puknuti pokraj gola...do sutra nebi dali gol.Naletit ce.portugal u eliminaciju pa ce ih netko nakantat.uzas od igre

GoHardCAMPEONES
16:33

Idi navijaj za Argentinu, ajde vec si istakao da bi vise voleo njih za svetske prvake no Srbiju. :D

Paris Saint Germain
15:55

Tako igraju evropski sampioni. 30% snage, dovoljan je bio jedan potez magicnog ronalda. Od danas najveci igrac svih vremena zvanicno. Cestitke. Treba biti iskren

Robin_Hud
16:27

Bas od danas? Hahahahahaha. Mozda sto sam sebe kuje u zvezde i kaze da ne najbolji ikad. Ljudi shvatite,da igrac koji za sebe smatra da je najbolji ikad,to ne moze nikad biti.Kad su pitali Pelea,Maradonu,CR-a ko je najbolji ikad,sta su odg?
Pele za sebe kaze da je najbolji,Maradona kaze isto,CR7 kaze isto.
A sta kaze Messi? Kaze: " Mnogo je dobrih igraca,o tome ne odlucujem ja nego drugi. Ne osporavam Ronalda,niposto.Znaci,FENOMENALAN igrac,jedino u cemu je bolji od Messija je skok igra. Sve ostalo na Messijevoj strani. Messi G.O.A.T.

Bergkamp10
00:01

Najbolji svih vremena je Ronaldo, a za ove mladje generacije El Fenomeno R9. Edukovanje pred spavanje.

Boixos_Nois
16:37

Neko protiv Maroka, a neko je to dokazao protiv Englske u finalu LOL

15:54

Bez Kristijana oni su na nivou Irana, samo pokazuje koliko je Ronaldo ispred svih fudbalera trenutno.

15:58

Nema sta najbolji je ali zamisli da ima igrace koje ima messi u argentini? Pa bili bi i sampioni sveta posle evrope sigurno.

17:12

Pa ko se branio celu tekmu,nije Ronaldo,niko da pohvali golmana,zadnje vezne,Mutinja koji je u trepavicu pogodio ovog,optereceni ste covekom,nije to zdravo,samo njega gledate imam osecaj,lopta vas ne zanima na mecu :)

Comy
17:06

Tebi je Messi nabio velike komplekse.Vijest nije o messiu...inace sutra ce ti Tata nogometa pokazat ko je najbolji na svijetu

Uroš M.
16:56

Vidim sto igraju ti Mesijevi, blage veze nemaju.

NikkiCFC
16:39

I Argentina ima ispod prosecan tim. Samo im je napad dobar.

Boixos_Nois
16:35

Higuain, Aguero, Dybala i Di Maria su u zadnje 4 godine odnosno u kvalifikacijama za SP 2018 godine zajedno odigrali 45 utakmica i postigli su čitava 3 gola.

Ta 3 gola su Kvarežma, Renato Sančez i Eder dali u 3 utakmice konkaut faze EURA 2016.

Argentina ostvari samo 1 pobjedu u 8 utakmica u kvalifikacijama i gubi od Španije bez Messija 6-1, a Portugal bez Ronalda pobjedi Francusku u finalu EURA.

Ronaldo sa Higuainom i Di Marijom u svim godinama igranja u Realu osvojio samo 1 LŠ i to kada je Higuain otišao i još imate obraza napisat da bi osvojio SP sa njima koje se igra svake 4 godine LOL