Nemci se ošamutili, a sad napad na Mundijal!

petak 08.06.2018.
21:28

Oni su najopasniji kada mislite da su ranjivi, izgleda da će u dobrom raspoloženju dočekati najveću svetsku smotru fudbala.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Reprezentacija Nemačke nije pobedila od oktobra meseca pa sve do danas. Oni su nakon pobede protiv Azerbejdžana od 5:1 odigrali tri nerešene utakmice i zabeležili su dva poraza, a danas su u poslednjoj kontroli pred Mundijal slavili protiv Saudijske Arabije sa 2:1.

Pokazali su da će biti spremni, da su iako ranjivi itekako favoriti za odbranu titule prvaka sveta.

Već nakon 8 minuta utakmice poveli su golom Tima Vernera, Marko Rojs je prošao po levoj strani, uposlio fudbalera Lajpciga, a ovaj je snažno šutirao iz blizine i pogodio za 1:0.

Nemci daleko bolji u prvom poluvremenu, mada su i pretili fudbaleri Saudijske Arabije danas na Baj areni.

Do drugog gola na ovoj utakmici Nemačka stiže nakon pokušaja Vernera da uposli Milera, a Omar Havsavi je loptu na kraju smestio u svoju mrežu za 2:0.

Nije to bio konačan rezultat, iako su Nemci imali više šansi u drugom poluvremenu, gosti iz Saudijske Arabije stižu do počasnog gola i to preko Al Jašima, prethodno je Ter Štegen odbranio penal Al Sahlaviju.

Imala je Saudijska Arabija kolosalnu šansu u poslednjem minutu nadoknade, ali su odbrambeni fudbaleri Nemačke sprečili senzaciju.

Reklo bi se da je baš ovo tim Nemačke koji će početi i utakmicu protiv Meksika, a on je izgledao ovako:

Nojer - Kimih, Humels, Boateng, Hektor - Kros, Kedira - Rojs, Miler, Draksler - Verner.

Igrali su još Ter Štegen, Gundogan, Gomez, Brant, Ginter.