ponedeljak 02.07.2018.
17:51

Bez iznenađenja u Samari, Brazilci nastavljaju pohod ka samoj završnici Mundijala.

Beta/AP Photo/Sergei Grits

Peta utakmica osmine finala Svetskog prvenstva u Rusiji odigrana je danas na ''Kosmos Areni'' u Samari, gde je Brazil rezultatom 2:0 savladao Meksiko i izborio plasman u četvrtfinale.

Brazil je, prema očekivanju, bio konkretniji i ofanzivniji rival od početka meča, ali tokom prvog poluvremena nije uspeo da stekne prednost, iako je u prvih 45 minuta Titeov tim uputio čak 11 udaraca ka golu golmana Očoe.

Meksikanci su se dobro branili u tom delu igre, nekoliko opasnih pokušaja Brazilaca izblokirano je ispred gola Meksika i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

A tek što je počelo drugo poluvreme, Brazil je uspeo da povede. Posle solo prodora Nejmara kroz sredinu, Vilijan je povukao po levoj strani, usledio je centaršut u peterac gde je Nejmar sačekao loptu i prosledio je u mrežu - 1:0.

Sedam minuta kasnije Brazilci su imali odličnu priliku da dupliraju prednost i možda reše sve dileme, ali je pokušaj Paulinja ovog puta zaustavio golman Očoa.

U 61. minutu Meksikanci su pripretili preko Vele, koji je šutirao sa dvadesetak metara, ali Alison je izbio loptu u korner, da bi par minuta kasnije na drugoj strani Vilijan napravio pometnju u odbrani Meksika, ali nije uspeo da savlada Očou.

U 70. minutu videli smo ''bliski susret'' Lajuna i Nejmara, reprezentativac Meksika nagazio je prvu zvezdu Brazila dok je Nejmar ležao na zemlji, posle čega je Brazilac počeo dramatično da se previja, ali sudija Roki je ostao imun na sve to i Lajun je prošao bez opomene.

Usledio je mirniji period igre, Brazilci zadovoljni stečenom prednošću, a Meksikanci nedovoljno moćni da im do kraja uzvrate.

A onda, 88. minut i kraj svih nada za Meksikance da mogu do produžetka.

Samo dva minuta pošto je zamenio Kutinja, Roberto Firmino je duplirao prednost Brazila, a posle brzog prodora Nejmara po levoj strani. Sličan rasplet kao i kod prvog gola, samo što je Nejmar ovoga puta bio u ulozi asistenta, a Firmino je gotovo sa istog mesta kao Nejmar u 51. minutu pogodio za konačnih - 2:0.

Brazil će se u četvrtfinalu, 6. jula od 20 časova u Kazanju sastati sa pobednikom večerašnjeg duela između Belgije i Japana.

BRAZIL: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Filipe Luis, Kasemiro, Paulinjo (Fernandinjo od 80.), Vilijan (Markinjos od 90.), Kutinjo (Firmino od 86.), Nejmar, Gabrijel Žezus.

MEKSIKO: Očoa, Alvarez (od 55. J. dos Santos), Ajala, Salsedo, Galjardo, Markez (od 46. Lajun), Erera, Gvardado, Lozano, Vela, Čičarito (Himenez od 60.)