petak 06.07.2018.
17:28

Velika greška golmana urugvajske reprezentacije.

EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Francuska je nakon 45 minuta igre u Nižnjem Novgorodu imala prednost od 1:0, strelac je bio Rafael Varan.

U smiraj prvog dela igre su Urusi mogli da poravnaju, imao je najpre šansu Kaseres, ali je Ljoris fantastično odbranio, da bi nakon odbitak Godin prebacio gol "Trikolora".

Otišlo se na odmor sa jednim golom u mreži Urugvaja, a nakon 15ak minuta igre u nastavku je Francuska povela sa 2:0.

Grizman je odlučio da oproba svoj udarac sa preko 20 metara udaljenosti, činilo se da će Muslera to lako odbraniti, ali je lopta čuvaru mreže Urugvaja prošla kroz ruke i završila u golu.

Veliki kiks iskusnog golmana, sitaucija je slična onoj iz finala Lige šampiona u Kijevu, kada je Bejl probušio ruke Lorisa Karijusa.

Grizmanovo gol za 2:0, pogledajte OVDE.

Naš specijal o Mundijalu možete pronaći OVDE.