Momci hvala na svemu, ovo je realni domet...

• 27. jun 2018.

• 21:51

Fudbalska reprezentacija Srbije oprostila se od Svetskog prvenstva u Rusiji porazom od selekcije Brazila u trećem kolu Grupe E.

Porazom od reprezentacije Brazila (2:0) u poslednjem kolu Grupe E fudbalska reprezentacija Srbije oprostila se od daljeg takmičenja na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

SRBIJA - Stojković, Rukavina, Veljković, Milenković, Kolarov, Matić, Sergej, Ljajić (od 75' Živković), Tadić, Kostić (od 82' Radonjić), Mitrović (od 89' Jović);

"Orlovima" je za plasman u osminu finala bio neophodan trijumf, ali je petostruki šampion sveta na kraju bez većih problema stigao do pobede i prvog mesta u grupi.

Srbija je tokom većeg dela prvog poluvremena uspevala da parira Brazilu ali u ofanzivnom delu nije uspevala da uradi ništa konkretno.

Počelo je Kostićevim udarcem u 14. minutu koji nije ozbiljnije ugrozio gol "Karioka", a nedugo zatim Miranda udara Aleksandra Mitrovića u kaznenom prostoru što sudija očito nije video pa ništa i nije signalizirao.

Brazilci su u laganom ritmu počeli utakmicu, već posle deset minuta teren je zbog povrede napustio Marselo, a prvu priliku na meču imali su u 25. minutu kada je Nejmar uspeo da uputi udarac nakon "karambola" u kaznenom prostoru, ali je Vladimir Stojković odličnom intervencijom sačuvao mrežu.

Na isteku pola časa igre loša reakcija zadnje linije reprezentacije Srbije. Gabrijel Žesus beži Milošu Veljkoviću ali mladi štoper uspeva da ga stigne i klizećim startom "kupi vreme" Nikoli Milenkoviću koji je stigao da izblokira udarac iz kaznenog prostora.

Do odlaska na odmor videli smo solidan pokušaj Aleksandra Mitrovića "makazicama" ali je lopta završila visoko preko gola.

Činilo se da će "Orlovi" na poluvreme otići sa aktivnim rezultatom ali je koncentracija zadnje linije pala devet minuta pre odlaska na odmor što je Brazil iskoristio i stigao do vodećeg gola.

Fudbaleri Barselone Felipe Kutinjo i Paulinjo odradili su čitav posao. Prvonavedeni je lepo iskoristio "pukotinu" u odbrani i omogućio Paulinju da lob udarcem savlada istrčalog Vladimira Stojkovića koji u ovoj situaciji nije mogao bolje.

Felipe Kutinjo Paulinjo

Nastavak meča doneo je sličnu situaciju na terenu. Srbija je tokom većeg dela igrala bez energije, a samo je period od 58. do 65. minuta delovao dobro za naš tim.

Za samo sedam minuta "Orlovi" su stvorili nekoliko dobrih prilika pred golom Brazila, a najbolje je imao Aleksandar Mitrović posle udaraca glavom.

Pošto Srbija nije uspela da iskoristi svoje šanse, na drugoj strani je odmah usledila kazna. Brazil je do drugog gola stigao posle kornera, odnosno iz situacije u kojoj je naš tim trebalo da bude u prednosti jer ima visoke igrače.

Nejmar je loptu poslao na prvu stativu i tamo pronašao Tijaga Silvu koji tuče glavom pod prečku i duplira prednost "Karioka".

Nakon primljenog gola bilo je jasno da Srbija neće uspeti u svojoj misiji, a treba reći i to da je Vladimir Stojković u nekoliko navrata sjajno intervenisao i sprečio ubedljiviji poraz "Orlova".

Srbija je tako takmičenje na Mundijalu završila kao treća u Grupi E sa tri osvojena boda iza Brazila i Švajcarske, a ispred Kostarike.

Drugi meč trećeg kola igran je u Novgorodu, ali rezultat duela Švajcarske i Kostarike nije bio povoljan po Srbiju. Utakmica u Novgorodu završena je remijem (2:2) iako je Kostarika imala više od igre..

Igrač utakmice u Novgorodu bio je golman Švajcarske Jan Zomer koji je samo u uvodnih dvadeset minuta odbranio sijaset udaraca, a u istom ritmu nastavio je i u drugom poluvemenu.

Na kraju podela bodova koja odgovara Švajcarcima jer će "Sajdžije" kao drugi tim u Grupi E u osmini finala igrati protiv Švedske. Brazil ide na Meksikance.