Mandžukić ispisao novu stranicu u istoriji Mundijala

nedelja 15.07.2018.
19:21

Napadač reprezentacije Hrvatske uradio je nešto što do danas nije zabeleženo u finalima Mundijala.

Epa/Peter Powell

Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić ispisao je u nedelju novu stranicu u istoriji Mundijala.

Fudbaler Juventusa danas je dva puta tresao mrežu u finalu Mundijala, ali je njegov učinak jedinstven.

Nikada se do danas nije dogodilo da jedan igrač postigne autogol u finalu planetarne smotre, a Mandžukić je pride uspeo da pogodi i protivničku mrežu.

Mandžukić je prvo zatresao mrežu Danijela Subašića u 18. minutu, a potom je iskoristio poigravanje Iga Ljorisa i savladao ga u 69. minutu finala.

Reprezentacija Hrvatske poražena je u finalu Mundijala. Slavila je Francuska rezultatom 4:2 i tako došla do druge titule prvaka sveta.