subota 16.06.2018.
19:54

Uzbudljiva zavšrnica u Saransku!

EPA-EFE/ERIK S. LESSER

Peru postaje miljenik svih neutralnih ljubitelja fudbala na Mundijalu u Rusiji zbog velike podrške sa tribina, ali im to nije pomoglo da izbegnu poraz od Danske 1:0.

Prvi su pripetili Južnoamerikanci preko Karilja koji je u 13. minutu mogao da donese prednost svom timu, ali ga je u tome zaustavio sjajni Šmajhel.

Nakon toga Danska je uspela da krene sa nešto opasnijim napadima, ali Peru nije mario na to, te je imao još jednu priliku u 29. minutu, kada je Farfanov šut odbijen od strane danskog igrača.

Poluvreme se privodilo kraju kada je Poulsen nesmotreno startovao na Kuevom u svom šesnaestercu, pa je sudija nakon konsultacije sa VAR tehnologijom dosudio penal.

Drugo poluvreme je krenulo slično kao i prvo, jalovom inicijativom Peruanaca.

Erikesan Danska Peru

Od tada se utakmica u potpunosti rasplamsala pošto Peruanci nisu imali šta više da čekaju.

Flores je u 61. minutu gađao po sredini gola, ali fantastični Šmajhel je spremno dočekao taj pokušaj.

U uzbudljivoj završnici utakmice obe strane imale su sjajne šanse.

Prvo je Gerero u 79. minutu sjajno pokušao da savlada Dance petom, ali je taj pokušaj završio tik pored prečke.

Četiri minuta kasnije uzvratio je Jorgensen, ali njegov šut je blokiran.

Ređale su se prilike prvo Farfana kada je Šmajhel bukvalno spasio svoju selekciju, a onda i Eriksena sa druge strane.

Fudbaler Totenhema nije uspeo da udvostruči prednost svog tima u 86. minutu.

Danci su se do kraja susreta lavovski branili od naleta Peruanaca i uspeli da ostanu nesavladani, a Peru će imati za čim da žali na ovom susretu.

Peru: Galjese - Advinkula, Rodrigez, Ramos, Trauko - Kariljo, Tapia, Jotun, Flores, Kueva - Farfan (od 85. Ruidiaz).

Danska: Šmajhel - Striger, Kristensen (od 81. M. Jergensen), Kjaer, Dalsgard - Kvist (od 35. Šene), Eriksen, Dilejni - Sisto (od 67. Brejtvejt), Jergensen, Poulsen.

U drugom kolu ove grupe sastaju se Francuska - Peru i Danska - Australija.