"Kenguri" odigrali "poker", Robijevi Bosanci razbili učesnika Mundijala

petak 01.06.2018.
14:57

U terminu od 13h odigrana su dva prijateljska susreta u okviru priprema za predstojeće Svetsko prvenstvo u Rusiji.

EPA/DAVID MARIUZ

Selekcija Australije slavila je sa čak 4:0 (1:0) protiv Češke, na stadionu u Sankt Peltenu u Austriji.

Poveli su u 32. minutu, strelac je bio Metju Leki.

U nastavku je Nabaut povisio prednost "Kengura" u 54. minutu, da bi u 72. Leki novim golom rešio pitanje pobednika.

Konačan rezultat postavio je Jugaš, autogolom u 80. minutu.

Australija je uspela da se kvalifikuje za predstojeći Mundijal, nalaze se u grupi C sa Danskom, Francuskom i Peruom.

Robert Prosinecki

U istom terminu, Južna Koreja je u Čondžuu dočekala Bosnu i Hercegovinu, a gosti su slavili sa 1:3 (1:2).

Poveli su Bosanci u 28. minutu, strelac je bio sjajni fudbaler turskog Bašakšehira Edin Višća.

Ipak, samo dva minuta kasnije, Li je poravnao rezultat.

Do odlaska na odmor puleni Roberta Prosinečkog uspevaju da vrate prednost, igrao se prvi minut nadoknade, kada je Višća postigao svoj drugi gol na utakmici.

Sjajni Višće je kompletirao svoj het-trik u 79. minutu, kada je na asistenciju Bajića pogodio za 1:3.

To je bio i konačan rezultat ovog susreta, Južna Koreja će se na predstojećem Mundijalu takmičiti u grupi F sa selekcijama Nemačke, Meksika i Švedske.