17:47

Jako interesantan meč gledamo na stadionu u Jekaterinburgu.

EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Japan i Senegal su ukrstili koplja u drugoj rundi grupne faze Mundijala, u okviru grupe H.

Oba tima su iznenađujuće ostvarila trijumfe u prvom kolu, Japan je sa 2:1 bio bolji od Kolumbije, dok je Senegal savladao Poljsku istim rezultatom.

Nakon 45 minuta igre u Jekaterinburgu, rezultat je 1:1.

Poveli su Senegalci već u 11. minutu, Sabali je šutirao sa leve strane, Kavašima je odbranio njegov udarac, ali je vrlo loše to odradio, kako je loptu poslao pravo u noge Manea, od kog se lopta odbija u mrežu Japana.

U nastavku je Senegal bio bolji rival, ali su Japanci pokazali karakter.

Igrao se 34. minut, kada je Nagatomo ostavio loptu Inuiju u kaznenom prostoru Senegala, ovaj se namestio na šut i preciznim udarcem matirao Ndiaja za 1:1.

Do kraja smo videli još po jednu šansu na obe strane, najpre je Kavašima odlično skinuo udarac Nijanga, da bi samo minut kasnije Haraguči iz solidne pozicije loptu poslao preko gola Senegala.

Naš specijal o Mundijalu možete pronaći OVDE.