• Autor: Nikola Miloradović

• 07. jul 2018.

• 17:52

Fudbaleri Engleske slavili su u četvrtfinalnom duelu odigranom u Samari, protiv selekcije Švedske.

"Gordi Albion" je u polufinalu Mundijala u Rusiji, nakon pobede od 2:0 (1:0) protiv Šveđana izborili su plasman među četiri najbolje ekipe na planetarnoj smotri, prvi put od 1990. godine.

Prvu sjajnu šansu videli smo u 19. minutu, kada je Hari Kejn oprobao svoj udarac sa ivice kaznenog prostora rivala, ali je njegov prizeman udarac otišao pored leve stative.

Pet minuta kasnije, solidna šansa za Tripijea, ali je dobro intervenisao golman Švedske Olsen.

Igrao se 30. minut, kada su Englezi dobili korner, odlično ga je izveo fudbaler Mančester junajted Ešli Jang, najbolji u skoku bio je Heri Megvaje, koji glavom matira nemoćnog Olsena za vođstvo Engleske od 1:0.

Megvajer

Pred sam kraj prvog dela igre, najpre dobre šansa za Sterling, izbio je sam pred Olsena, ali je švedski golman uspeo da ukroti njegov pokušaj, lopta se vratila ofanzivcu Mančester sitija, ali u nastavku napada nije uspeo ozbiljnije da ugrozi gol rivala.

Na startu drugog dela igre, fantastični Džordan Pikford stupa na scenu.

Igrao se drugi minut drugog dela, kada je Berg bio u sjajnoj prilici, ali je golman Evertona maestralno interevnisao i sačuvao svoju mrežu.

Nekih 12 minuta nakon odlične odbrane Pikforda, njegov kolega na suprotnoj strani terena je ponovo morao da vadi loptu iz mreže.

Lingard je uputio sjajan centaršut pred gol "Vikinga", na pravom mestu našao se Dele Ali, koji glavom lako matira Olsena za 2:0.

Dele Ali

Šveđani su odmah uzvratili, ali ponovo nisu imali rešenje za fantastičnog Pikforda. Ovoga puta Klason nakon sjajnog prodora i duplog pasa šutira iz dobre pozicije, ali Pikford ponovo neverovatno reaguje i uspeva da sačuva svoju mrežu.

U 66. minutu, nova solidna šansa za Megvajera, ovoga puta nije bio tako precizan kao u 30. minutu, poslao je loptu daleko preko gola rivala.

Igrao se 72. minut, kada je ponovo Džordan Pikford bio maestralan. Berg je vrlo dobro šutirao, ali je mladi golman Evertona još jednom bio sjajan, odličnom paradom je sačuvao svoju mrežu.

Pikford

Usledio je nešto mirniji period, Šveđane je zadesio i peh, jer se povredio Kraft, pa je u igri morao da uđe defanzivac Pontus Janson.

U prvom minutu nadoknade, slobodan udarac za "Vikinge" iz dobre pozicije, na ivici kaznenog prostora rivala, ali je Avgustinson jako loše šutirao, lopta je otišla daleko preko gola.

Englezi su izdržali poslednjih par minuta i veliko slavlje njihovog tabora je moglo da počne.

"Gordi Albion" je izborio plasman u polufinale, gde čekaju boljeg iz duela Rusije i Hrvatske, koji je na programu večeras.

Engleska: Pikford, Voker, Stouns, Megvajer, Tripije, Ali (77' Delf), Henderson (85' Dajer), Lingard, Jang, Sterling (91' Rašford), Kejn

Švedska: Olsen, Kraft (85' P. Janson), Lindelof, Grankvist, Avgustinson, Klason, Larson, Ekdal, Forsberg (65' M. Olson), Berg, Toivonen (65' Gvideti)

Stadion: "Kosmos Arena" (Samara)
Sudija: Bjorn Kujpers (Holandija)

Naš specijal o Mundijalu možete pronaći OVDE.