petak 08.06.2018.
20:04

Reprezentacija Hrvatske je danas pokazala da se i na nju mora ozbiljno računati na Mundijalu.

EPA/VALDA KALNINA

Ekipa Hrvatske je danas bila bolji rival od Senegala, ali su bili jedan veliki deo meča u zaostatku od jednog gola.

Na stadionu Gradski vrt u Osijeku Hrvatska je slavila sa 2:1 nakon preokreta i tako je svima stavila do znanja da se na njih mora ozbiljno računati na Mundijalu u Rusiji.

Sar je u 48. minutu iskoristio lošu reakciju odbrane Hrvata, postigao je gol nakon kontre, što će biti glavno oružje fudbalera Senegala na Mundijalu u Rusiji.

Ipak, Perišić iz slobodnog udarca izjednačuje rezultat, lopta je promenila pravac i prevarila golmana gostiju, igrali su 63. minut utakmice.

I onda sjajan potez Kramarića za kraj, u 78. minutu je odličnim šutem pokušao da prevari odbranu Senegala, lopta se odbila ponovo do njega, a onda je sjajnim, lucidnim potezom savladao golmana za 2:1.

Hrvati svoje učešće na Mundijalu počinju 16. juna protiv Nigerije, dok će Senegal odigrati još jednu utakmicu red Mundijal i to protiv Južne Koreje.