E, to su Nemci!

• 23. jun 2018.

• 21:55

Znate ono, fudbal je igra u kojoj na kraju uvek pobede baš oni...

Reprezentacija Nemačke nalazila se na pragu eliminacije sa Mundijala, sekunde su je delile od novog neuspeha, posle startnog poraza od Meksika.

Ali, večeras su i sa igračem manje uspeli da naprave preokret protiv Švedske i maestralnim golom Krosa iz slobodnog udarca stignu do spasonosne pobede od 2:1!

Nemci su agresivno i ofanzivno počeli utakmicu. Prva velika prilika stvorena je već u trećem minutu posle akcije Kimiha po desnoj strani, Draksler je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac izblokirao jedan igrač protivničke ekipe ispred gol linije i uz mnogo sreće otklonio opasnost.

U devetom minutu prodor Rojsa po desnoj strani, povratna lopta za Vernera, ali u poslednjem trenutku intervenisao je Lindelof.

Ali, kako je meč odmicao, i Šveđani su sve više ''pokazivali zube''. Na isteku 12. minuta njihova sjajna kontra preko Berga, najbolja prilika od početka meča, ali Nojer je sjajno reagovao u situaciji jedan na jedan. Tražili su Šveđani i penal, jer je Berg pritom oboren od strane Boatenga s leđa, ali se sudija nije oglasio.

Ipak, što su propustili tada, Šveđani su nadoknadili u 32. minutu. Greška Krosa na sredini terena, Berg je osvojio loptu, a onda je usledila munjevita akcija koju na kraju golom završava Ola Toivonen - 0:1.

U samom finišu prvog poluvremena Nemci su mogli da budu potpuno dotučeni, ali najpre se u 43. minutu Klosen spetljao u odsudnom trenutku posle još jedne odlične kontre, da bi u poslednjim sekundama ovog dela igre Manuel Nojer sjajno intervenisao posle udsarca Berga. Svemu je prethodnio odlično izveden slobodan udarac Larsona.

Očekivano, selektor ''Pancera'' Joakim Lev reagovao je u poluvremenu izmenom, Drakslera je ostavio u svlačionici, a na teren poslao veterana Marija Gomeza.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Forsberg Svedska Nemacka

I, već u 48. minutu izjednačenje! Timo Verner je probio po levoj strani, poslao preciznu loptu ka Rojsu, a ovaj sa desetak metara šalje loptu u mrežu - 1:1.

U 61. minutu nova prilika za Rojsa, ovog puta posle akcije Kimiha sa desne strane. Rojs je pokušao petom da prosledi loptu u mrežu, ali umesto toga, lopta mu je prošla kroz noge i završila u gol autu.

Napadali su Nemci, stvarali prilike, ali bez rezultata.

A onda, 82. minut, novi šok za ''Pancere'', Boateng dobija drugi žuti karton i Nemačka ostaje sa igračem manje na terenu!

I pored brojčanog hendikepa, Nemci su napadali do kraja, a najbolju priliku propustio je Gomez u 87. minutu, kada je glavom šutirao pod prečku, a golman Olsen sjajno intervenisao.

Nije ni to bilo sve, rezervista Brant je u nadoknadi vremena sa ivice kaznenog prostora pogodio stativu!

I kada se očekivao kraj, Toni Kros je posle slobodnog udarca, iskosa sa leve strane pogodio za pobedu i ostanak na Mundijalu - 2:1!!

NEMAČKA: Nojer, Kimih, Boateng, Ridiger, Hektor (Brant od 87.), Rudi (od 31. Gundogan), Kros, Draksler (Gomez od 46.), Miler, Rojs, Verner.

ŠVEDSKA: Olsen, Lustig, Lindelef, Grnakvist, Augustinson, Klason (Durmaz od 74.), Larson, Ekdal, Forsberg, Berg (Telin od 90.), Toivonen (Gideti od 78.).