• Autor: Nikola Miloradović

• 21. jun 2018.

• 21:53

Sjajan podvig selekcije Hrvatske.

Reprezentacija Hrvatske savladala je Argentinu na stadionu "Nižnji Novgorod" u drugoj rundi grupne faze Mundijala u Rusiji. Nakon 90 minuta bilo je 3:0 (0:0) za naše zapadne komšije, koji su došli do šest bodova i plasmana u narednu fazu turnira.

Već u petom minutu velika šansa za Hrvatsku, Perišić je prohujao po levoj strani, izašao je sam pred Kabaljera, ali je iskusni golman Čelsija krajnjim naporom uspeo da skrene njegov udarac u korner.

Argentinci prvi put prete u 13. minutu, Mesa je uhvatio solidan volej, ali je odbrana Hrvatske uspela da ga izblokira.

U 22. minutu, malo je nedostajalo da srećnim spletom okolnosti "Gaučosi" dođu do gola, Akunja je centrirao sa leve strane, ali je lopta dobila čudnu putanju, skrenula je ka golu, Subašić je bio savladan, ali je lopta na kraju pogodila prečku.

Nakon pola sata igre, Enco Perez u dobroj šansi, šutirao je iz peterca rivala, ali je bio neprecizan, lopta je otišla levo od gola.

Samo tri minuta kasnije, konačno dobra prilika za borbene Hrvate, Manđukić je dobro skočio, pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Bez golova se otišlo na odmor, a u nastavku, nakon samo osam minuta igre, Kun Aguero izbija sam pred golmana Monaka, ali je Subašić u sitaciji jedan na jedan uspeo da sačuva mrežu, šutirao je Kun pravo u hrvatskog golmana.

A onda, veliki šok za Argentince, Vili Kabaljero je pokušao da prosledi pas ka svom defanzivcu, katastrofalno je to izveo, lopta je pala ispred usamljenog Rebića, koji je odmah uhvatio volej i ovaj poklon golmana Čelsija poslao pravo u mrežu Argentine, Hrvatska je povela.

Ante Rebic Hrvatska Argentina

Par minuta kasnije se fudbaler Fiorentine, koji je minulu sezonu proveo na pozajmici u Frankfurtu, povredio, pa ga je na terenu zamenio Andrej Kramarić.

U 64. minutu su "Gaučosi" bili blizu izjednačenja, Mesa se našao sam pred golom Hrvatske, Subašić je uspeo da ukroti njegov udarac, krilni fudbaler je odbitak pokušao da ostavi Leu Mesiju, ali je fudbalera Barselone izblokirao požrtvovani Ivan Rakitić.

Lionel Mesi Ivan Rakitic

Tri minuta kasnije, Mandžukić u prilici na drugoj strani, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Argentinci su pokušavali, ali nisu uspevali da probiju odbranu Hrvata, koji su pretili iz kontri.

Igrao se 80. minut, kada je svoju genijalnost pokazao vezista madridskog Reala Luka Modrić. On je napravio sebi prostor za šut na ivici kaznenog prostora Argentine, raspalio je po lopti i maestralnim udarcem matirao Kabaljera za 2:0! Nemoćan je bio iskusni golman, Hrvatska je bila na pragu velikog trijumfa.

Vilfredo Kabaljero

Samo sedam minuta kasnije, nova šansa za Hrvate, slobodan udarac sa preko 25 metara udaljenosti je fantastično izveo Ivan Rakitić, ali je lopta nakon udarca fudbalera Barselone pogodila prečku!

Sve je bilo potpuno jasno u drugom minutu nadoknade, kada je Ivan Rakitić matirao Kabaljera, nakon što je indisponirana odbrana Argentine mislila da je Kovačić u ofsajdu. Nije bio, dodao je loptu vezisti Barse, koji je lako pogodio nebranjenu mrežu i postavio konačan rezultat.

Hrvatska je overila plasman u 1/8 finala, dok su Argentinci pred eliminacijom.