Belgijanci srušili snove Brazilcima, prvak sveta sa "Starog kontinenta"!

• 06. jul 2018.

• 21:55

Imamo prvi polufinalni par Mundijala u Rusiji.

Belgijanci srušili snove Brazilcima, prvak sveta sa
Selekcija Belgije slavila je na "Kazanj Areni" u četvrtfinalu Svetskog prvenstva protiv Brazila, bilo je 2:1 (2:0) za "Crvene Đavole".

Već u trećem minutu je De Brujne oprobao svoj udarac, ali nije najbolje šutirao, te je lopta otišla pored gola rivala.

Nakon toga, velika šansa za Brazilce u osmom minutu, nakon kornera je Tijago Silva šutirao glavom, lopta je pogodila levu stativu!

A onda, veliki šok za "Karikoke", nakon kornera na drugoj strani.

Igrao se 13. minut, kada je Čadli izveo udarac iz ugla, loptu je nespretno, sa prve stative, Fernandinjo poslao u svoju mrežu, Belgija je došla do vođstva autogolom veziste Mančester sitija.

Fernandinjo

U 20. minutu, Kurtoa odlično skida udarac Kutinja, nakon toga smo videli po par solidnih akcija na obe strane, ali nije bilo ozbiljnijih prilika, sve do 31. minuta.

Tada je Romelu Lukaku povukao kontru, nekako je uspeo da ostane na nogama posle par duela, poslao je loptu na desnu stranu ka De Brujneu, ovaj se namestio na udarac i poslao pravi projektil u mrežu Alisona Bekera, 2:0 za Belgiju.

De Brujne De Brajne De Bruyne

U 38. minutu, šansa za Kutinja, dobro je šutirao sa velike udaljenosti, ali je Kurtoa bio sjajan.

Tri minuta kasnije, nova šansa za Belgiju, slobodnjak u zoni šuta, odgovornost je preuzeo De Brujne, dobro je šutirao, ali previše po sredini, pa je Alison to lako skrenuo u korner.

Otišlo se sa 2:0 u korist Belgije na odmor, pred Brazilcima je bila nemoguća misija, ali nisu odustajali.

U 55. minutu Paulinjo u dobroj šansi, ali je slabo šutirao, pa je Kurtoa lako ukrotio njegov udarac.

Malo je nedostajalo da pitanje pobednika u 62. minutu reši Azar, ali je fudbaler Čelsija loptu iz izgledne pozicije poslao sa spoljne strane desne stative.

U 75. minutu je sjajan prodor umalo pogotkom krunisao Daglas Košta, ali je Kurtoa ponovo bio na visini zadatka.

Ipak, samo minut kasnije, nije mogao golman Čelsija ništa, Kutinjo pogađa rezervistu Renata Avgusta u trepavicu, a ovaj glavom smanjuje na 2:1.

Renato Avgusto Renato Augusto

Samo dva minuta kasnije se Firmino sjajno okrenuo pred golom Belgije, ali je nekako prebacio čitav gol rivala iz dobre pozicije.

U 81. minutu, nova šansa za Avgusta, ovoga puta je ostao usamljen na ivici kaznenog prostora rivala, uputio je šut, ali je lopta otišla sa spoljne strane leve stative.

Nastavili su se dobri napadi Brazila, u 84. minutu je Nejmar ostavio loptu na tacni Kutinju, ali je vezista Barse u punom trku jako loše šutirao, lopta je otišla daleko od gola Belgije.

Povukli su se Belgijanci, uveo je Martinez u igru i Vermelena i Tilemansa umesto Čadlija i Lukakua, Brazil je napadao, ali je vremena bilo sve manje.

Nervoza se uvukla u redove južnoameričke selekcije, po žuti karton su zbog grubih startova zaradili Fernandinjo i Fagner.

U 90. minutu, Nejmar pada u kaznenom prostoru Belgije, nakon vazdušnog duela sa Menijeom, ali Milorad Mažić nije imao dilemu, nije bilo materijala za kazneni udarac, propao je i ovaj glumački pokušaj zvezde PSŽ.

Nejmar Kurtoa

A onda, u 93. minutu, fantastičan šut upravo Nejmara sa ivice kaznenog prostora, ali se Tibo Kurtoa maestralno bacio i na fantastičan način sačuvao mrežu. Lopta je išla pravo u rašlje, ali je golman Čelsija fenomenalno intervenisao.

Belgijanci su uspeli da izdrže, savladali su Brazilce i poslali ih kući, pa ćemo u polufinalu Mundijala u Rusiji gledati pravi evropski derbi, između selekcija Francuske i Belgije. Belgijancima je ovo prvi put da se nađu u polufinalu planetarne smotre, još od 1986. godine.

Jasno je i da će novi prvak sveta biti reprezentacija iz Evrope, kako se u preostala dva četvrtfinala sastaju Rusija i Hrvatska, kao i Engleska i Švedska.

Brazil: Alison, Fagner, T. Silva, Miranda, Marselo, Paulinjo (73' R. Avgusto), Fernandinjo, Vilijan (46' R. Firmino), Kutinjo, Nejmar, G. Žesus (58' D. Košta)

Belgija: Kurtoa, Aldervejreld, Kompani, Vertongen, Menije, Felaini, Vitsel, Čadli (83' Vermalen), De Brujne, Lukaku (87' Tilemans), Azar

Stadion: "Kazanj Arena" (Kazanj)
Sudija: Milorad Mažić (Srbija)

Naš specijal o Mundijalu možete pronaći OVDE.