17:52

Ostrvljani zaigrali tek u drugom poluvremenu, ali kasno.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Za utešno, treće mesto na Mundijalu sastali su se rivali iz grupe G Belgija i Engleska.

Kao i u Kalinjingradu, "Crveni đavoli" ostvarili su trijumf i u Sankt Perterburgu, ovoga puta bilo je 2:0, a najvećem uspehu belgijskog reprezentativnog fudbala doprineli su na ovom susretu Tomas Menije i Eden Azar.

Izabranici Roberta Martineza su odlično otvorili utakmicu i poveli već u četvrtom minutu.

Nastavila je Belgija sa odličnim napadima i već osam minuta kasnije mogla da duplira prednost preko De Brujnea, ali je njegov udarac u kaznenom prostoru Engleza lako odbranio Pikford.

Puleni Gereta Sautgejta uzvratili su u 24. minutu kada je Kejn šutirao pored leve stative golmana Belgije.

U 35. minutu "Crveni đavoli" su imali priliku kada je Alderverield prebacio gol iz neposredne blizine istog.

Toma Menije Belgija Thomas Meunier

Četiri minuta kasnije, Martineza je zadesio veliki peh pošto se Čadli povredio, pa je morao da ga zameni Vermelenom.

U drugom delu meča smo videli još uzbudljiviju igru dva tima, a Engleska je morala da krene na sve ili ništa.

Probao je sa nekih 25 metara svoj udarac Dier u 68. minutu, međutim to nije bio problem za čuvara mreže kakav je Kurtoa.

Nakon toga Engleska je krenula u još jači pritisak i ponovo pripretila preko Diera i Megvajera iz dva prekida, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Usledila je dobra akcija Belgije u 76. minutu kada Mertens nije bio na visini zadatka i očajno gađao gol protivnika.

Belgija: Kurtoa - Alderveireld, Kompani, Vertongen - Munije, Tilemans (78. Dembele), Vitsel, Čadli (od 39. Vermalen) - De Brujne, Azar, Lukaku (od 60. Mertens).

Engleska: Pikford - Megvajer, Stouns, Džons - Tripije, Loftus-Čik (od 84. Dele Ali), Dier, Delf, Rouz (od 46. Lingard) - Sterling (od 46. Raford), Kejn.

Finale Svetskog prvenstva u Rusiji se igra u nedelju od 17 sati na stadionu Lužnjiki u Moskvi, a za titulu svetskog prvaka boriće se Francuska i Hrvatska.

Naš specijal o Mundijalu u Rusiji možete pratiti OVDE.