Argentinci prespori za francuski ''superbrzi voz''! Mesi i drugovi opet u problemu!

subota 30.06.2018.
16:23

Argentincima baš ne ide, ni danas nisu dobro počeli...

EPA-EFE/ROMAN PILIPEY

Jedva su se plasirali i na Svetsko prvenstvo, a onda i u osminu finala Mundijala, a ništa bolji utisak Argentinci ne ostavljaju ni u prvom meču osmine finala protiv selekcije Francuske.

Već od 14. minuta ovog meča, Mesi i drugovi su u rezultatskom minusu, pošto je Antoan Grizman udarcem sa bele tačke doneo prednost ''Trikolorima'' od 1:0.

Ali, najzaslužniji za ovo vođstvo Francuske je Kilijan Mbape koji je bukvalno protutnjao kao brzi voz kroz otprilike tri četvrtine terena, u kaznenom prostoru Argentine ga je oborio Roho i za suduju Faganija nije bilo dileme - jedanaesterac bez potrebe konsultacija sa VAR studijom.

Mogli su Francuzi i pet minuta ranije do vođstva, kada je Grizman odlično izveo slobodan udarac, ali je prečka spasila Argentince.

A kakve probleme odbrani rivala danas pravi raspoloženi Kilijan Mbape, videlo se i u 19. minutu, kada je opet munjevito prošao pored trojice argentinskih defanzivaca, opet je oboren, ali ovoga puta na ivici kaznenog prostora.

Slobodan udarac izveo je Pol Pogba, ali je to učinio neprecizno, lopta je završila visoko iznad prečke.