• 30. april 2012.

• 14:03

Rukometaši Crvene zvezde su protiv Rudara kompletirali celokupno 26. kolo Merkur Osiguranje Superlige. U drugom meču nedeljnog programa sastali su se Obilić i Smederevo.

Pred nešto manje od dve stotine gledalaca, Crvena zvezda u dvorani „Šumice“ nije uspela da zabeleži pobedu nadekipom Rudara.

Nakon ne toliko uzbudljivog prvog poluvremena, nastavak igre je doneo mnoštvo uzbuđenja, naročito u završnici utakmice.

Golman gostiju Đorđević, svojim sjajnim interevencijama omogućio je svojim saigračima da stignu do prednosti u 37. minutu utakmice.

Ipak, crveno-beli uspevaju da se vrate u igru i do dva minuta pred kraj drže dva gola prednosti. Na 30:30 i minut do kraja, Zvezda je imala napad sa igračem više ali je završni udarac loše organizovan i gosti na nekoliko sekundi do kraja stižu do poslednjeg napada.

Tajm-autom je pokušao trener gostiju da trgne svoje igrače i izbori se za pobedu, ali na kraju golman Zvezde Aleksandar Tomić svojom odbranom donosi bod svojoj ekipi.

U drugom meču nedeljnog programa koji se igrao u isto vreme i koji je zajedno sa duelom u Šumicama kompletirao 26. kolo, sastali su se Obilić i Smederevo.

Gosti su slavili rezultatom 21:25 i tako ostavili Obilić zakucan na poslednjem mestu na tabeli.

Inače, na tabeli Superlige vodi Partizan sa 49 bodova, druga je Vojvodina sa 43, a treći Radnički sa 36.

Zvezda je sa šest oduzetih bodova na 10. mestu sa ukupnim skorom 22.