sreda 24.01.2018.
17:33

Reprezentacija Srbije je završila učešće na Evropskom prvenstvu u Hrvatskoj.

BETAPHOTO/HINA/Mario STRMOTIC/DS

Srbija je završila učešće na EP u Hrvatskoj porazom od Belorusije, reprezentacije koja je završila kao petoplasirana u grupi I ispred naše reprezentacije koja je završila kao poslednja u grupi i kao 12. na EP. Belorusi su slavili sa 32:27 (16:11).

Od samog starta su Belorusi preko Karvatskog i Puhouskog uspeli da nametnu svoj ritam, poveli sa 3:6, a prednost je narasla i na 9:15 na 5 minuta pre kraja prvog dela igre.

Vanja ilić je bio jedini raspoložen u završnici prvog poluvremena, zanimljivo da je u poslednjih devet minuta samo on postizao golove, i to tri.

Srbija bolje kreće u drugom poluvremenu od Belorusije, Radivojević se istakao sa dva gola, nakon gola Vanje Ilića smanjili smo na 15:18, i sredinom ovog poluvremena smo imali nekoliko veoma dobrih šansi da stignemo Beloruse i da se vratimo u meč.

Ipak, drugu pobedu na Evropskom šampionatu nismo doživeli, to su učinili Belorusi, dosta toga je bilo poznato kada su napravili seriju od 3:0 i poveli sa 20:26.

Sjajan je bio beloruski golman Saldatsenka, imao je 22 odbrane i nije dozvolio našim rukometašima da priđu na manje od 3 gola razlike.

Do kraja su Belorusi povisili i na 5 golova razlike, apsolutno zasluženo.

Dakle, naša reprezentacija završava učešće na Evropskom prvenstvu kao 12.