Voši derbi – Novosađani korak bliže tituli!

• Autor: Miloš Marković

• 29. mart 2013.

• 20:02

Rukometaši Vojvodine su ostvarili cilj, savladali su ekipu Partizana, i to sa više od dva gola prednosti koliko su i želeli.

Vojvodina je uspela da savlada Partizan u Novom Sadu, izjednači se na čelu tabele sa crno-belima koji su u prvom duelu ova dva tima slavili rezultatom 24:23.

Uzbudljiv meč viđen je u Novom Sadu gde je domaća Vojvodina, ponajviše zahvaljujući izuzetno raspoloženom golmanu Abadžiću koji jesjajnim odbranama svoj tim bukvalno odveo do trijumfa od 30:28.

Iako je Partizan u prvom delu utakmice kontrolisao utakmicu, iskusni Vojvođani su uspeli da prekorenu rezultat u svoju korist i stignu do veoma važne pobede.

U 50. minutu meč u Novom Sadu obeležio je i prekid kada je jedan od navijača uleteo na teret, usled čega je intervenisala i policija. Nemile scene eskalirale su u fizički obračun policije i navijača, ali je meč na sreću nakon višeminutnog prekida nastavljen.

Prekid nije poremetio igrače Vojvodine, u poslednjim minutima se ušlo u završnicu sedmeraca, Abadžić je nastavio sa sjajnim odbranama i potpuno zasluženo mu pripada titula junaka meča u 'Slanoj Bari'.

Na kraju, Vojvodina je ovom pobedom stigla u odličnu poziciju. Trijumf u ovom 21. kolu doneo je bodovno izjednačenje sa Partizanom, ali Novosađani sada imaju prednost u vidu golova u međusobnim duelima.