To se čekalo - Srbija na Svetskom prvenstvu posle šest godina!

četvrtak 14.06.2018.
23:38

Muška rukometna reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u Nemačkoj i Danskoj, pošto je večeras remizirala sa Portugalom i odbranila +7 iz Niša.

Epa/Antonio Bat

Srbija je u prvoj utakmici baraža savladala selekciju Portugala u Nišu rezultatom 28:21 i tako stekla solidnu prednost pred večerašnji revanš u Povoa de Varzimu.

Večeras su "Orlovi" uspeli da odbrane stečenu prednost, remiziraju sa Portugalom 25:25 (10:13), i tako obezbede plasman na Svetsko prvenstvo posle šest godina.

Svi oni koji su mislili da će izabranici Ljubomira Obradovića imati lak posao nakon trijumfa sa sedam golova razlike u prvom meču nisu bili u pravu.

Portugal je, pogotovu tokom prvog poluvremena, zadavao velike probleme našim reprezentativcima i imao prednost koja mu je garantovala ostanak u dvomeču.

Nervoza koja se uvukla u redove našeg nacionalnog tima u završnici prvog poluvremena bila je rezultat jako grube igre Portugalaca, ali srećom nije napravila veće probleme.

"Orlovi" su na startu drugog poluvremena uspeli da uhvate rezultatski priključak, a zatim i da sredinom drugog perioda prvi put povedu na utakmici (18:17) čime su praktično prelomili baraž dvomeč sa Portugalcima.

Reprezentativci Srbije su do kraja u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, pa su na kraju potpuno zasluženo overili plasman na planetarnu smotru.

Svetsko prvenstvo za rukometaše biće odigrano u Danskoj i Nemačkoj od 9. do 27. januara naredne godine, a žreb za grupnu fazu takmičenja zakazan je za 25. jun u Kopenhagenu.

Plasman na Svetsko prvenstvo do sada su obezbedile selekcije Danske, Nemačke, Francuske, Španije, Angole, Egipta, Tunisa, Bahreina, Katara, Saudijske Arabije, Južne Koreje, Austrije, Hrvatske, Mađarske, Islanda, Makedonije, Norveške, Rusije, Švedske, Srbije i Japana.

PORTUGAL - SRBIJA 25:25 (13:10)
Povao de Varzim
Gledalaca - 2.200
Sudije: Erdogan - Ozdeniz (Turska)

PORTUGAL: Kintana sedam odbrana i gol, Portela 4(1), Duarte 1, Martins 2, Brankino 2, Souza 2, Roka 3, Soares 1, Kavalkanti, Gomez pet odbrana, Monteiro 2, Baroš 4, Dajves, Magalhes 1, Amador Salina, Hernandez Borhes 1

SRBIJA: Pušica 4 , Crnoglavac, Vujić 1, Krsmančić, Đukić, Verkić četiri odbrane, Pešić, Radivojević 6(2), Ilić N 4, Rnić, Ilić V 1, Zelenović 4, Sretenović 2, Marsenić 2 , Stevanović, Cupara sedam odbrana  i gol