Superliga - “Voša” trijumfalna, Partizanu i Radničkom samo bod

• Autor: Miloš Marković

• 29. april 2012.

• 10:22

Redovno 26. kolo rukometne Merkur Osiguranje Superlige za muškarce donelo je nekoliko zanimljivih rezultata među kojima se izdvaja remi koji je protiv crno-belih izvojevao sjajni Požarevac.

Vodeći trio na tabeli Superlige nije imao preterano uspešno veče, pobedu je samo zabeležila Vojvodina.

Novosađani su zabeležili zasluženi trijumf nad ekipom Železničara rezultatom 30:27 u utakmici koja je mogla da se završi i ubedljivijom prednošću domaćina.

Ekipa Vojvodine je kontrolisala čitav meč, pet minuta do kraja imala i sedam golova prednosti, ali je opuštanje pred sam kraj meča omogućilo gostima da smanje konačan rezultat meča.

Kada je u pitanju trećeplasirani Radnički iz Kragujevca, Crveni Đavoli su u Lazarevcu uspeli da stignu do boda protiv ekipe Kolubare koja je u jednom trenutku utakmice imala i čak 4 gola prednosti, ali se borbeni Kragujevčani nisu predavali do kraja i uspeli da se izvuku sa ovog neugodnog gostovanja (32:32).

Možda i najveće iznenađenje kola načinila je ekipa Požarevca koja je uspela da osvoji bod na gostovanju vodećem Partizanu.

Šampion je naišao na veliki otpor organizovanih gostiju koji su na poluvremenu imali čak šest golova prednosti. Nakon mnogobrojnih preokreta, šampiona je ipak uspeo da stigne prednost gostiju, u poslednjem minutu meča odigra napad za pobedu koju je sprečila prečka Save Meštera.

Na kraju i najpravedniji rezultat meča, remi i bod za sjajne goste 22:22.

U ostalim mečevima sastali su se PKB – Metaloplastika (26:24), Jugović – Crvenka (35:24) i Dinamo - Napredak.

Danas se igra i poslednji duel 26. kola u kome se sastaju Crvena zvezda – Rudar (19.30) i Obilić – Smederevo (19.30).