Superliga – Partizan nastavio niz, Vojvodina posustala

• Autor: Miloš Marković

• 22. april 2012.

• 11:18

U subotu, 21. aprila, odigrano je kompletno 25. kolo Merkur Osiguranje rukometne Superlige za muškarce. Vodeći Partizan je nastavio svoj pobedonosoni niz, “Voša” je pala na gostovanju u Požarevcu.

Redovno 25. kolo gotovo u potpunosti je pripalo domaćim timovima.

Jedinu pobedu u gostima zabeležio je Partizan koji nastavlja da ređa pobede i nezaustavljivo hita ka tituli šampiona Srbije.

Crno-beli su zabeležili minimalnu pobedu na gostovanju u Kostolcu. Domaći Rudar je odigrao dobar meč protiv favorizovanog Partizana, u 20. minutu meča, ekipa iz Kostolca je imala i pet golova prednosti.

Nošeni vatrenom publikom, domaći igrači nisu spuštali ritam ni u drugom poluvremenu, ali nedostatak koncentracije uslovljava pad i gubitak prednosti. Partizan je u 52. minutu prvi put poveo i do kraja meča, u napetoj završnici sa konstantnom promenom vođstva, ipak stiže do pobede nad mladom ekipom Rudara.

Za razliku od Partizana, Vojvodina se sa svog gostovanja vratila poražena. Bolji od Novosađana bili su Požarevljani koji su slavili rezultatom 25:21.

Trećeplasirana ekipa na tabeli, kragujevački Radnički zabeležio je pobedu nad Dinamom. Kragujevčani su u svojoj hali Jezero slavili rezultatom 38:32 i tako ekipu Dinama ostavili na pretposlednjem mestu na tabeli.

Rukometaši Radničkog su tokom čitavog meča održavali vođstvo i kontrolisali duel, efikasnošću se posebno istakao desni bek Aleksandar Stanojević, a među zapaženima na meču su bili i obojica golmana, Dejan Zlatanović kod Kragujevčana i Aleksandar Pejčinović kod Dinama.

Vredi pomenuti da je u ovom kolu poraz doživela i Crvena zvezda od koje je bolja bila domaća Crvenka. Ovaj meč je obeležio i uspešan debi mladog trenera Igora desnice koji je Crvenčanima ulio optimizam da će do kraja sezone uspeti da sačuvaju superligaški status.

Sa druge strane, osim što je na ovom meču ostala bez bodova, Crvena zvezda je po treći put ove godine, zbog neizmirenih dugovanja, ostala i bez nova dva boda.