Super liga – Favoriti startovali po planu

• Autor: Miloš Marković

• 16. septembar 2012.

• 11:14

Ovog vikenda startovalo je takmičenje u Merkur Osiguranje rukometnoj Super ligi. U okviru prvog kola Partizan, Radnički i Vojvodina startovali su po planu.

Prvog takmičarskog dana nove sezone rukometne Super lige za muškarce nije bilo većih iznenađenja.

Šampion je pobednički započeo novi takmičarski ciklus, u gostima je savladana domaća Kolubara rezultatom 29:32.

Domaći sastav je igrao izuzetno dobro tokom čitavog meča, igralo se gol za gol, ali Partizan je u poslednjih 5 minuta utakmice uspeo da se odlepi i obezbedi prvu pobedu u novoj sezoni.

U pobedničkom ritmu startovala je i Vojvodina koja je takođe na gostujućem terenu bila bolja od Napretka rezultatom 21:29.

Novosađani su od samog starta meč nametnuli svoj ritam i diktirale tempo, ishod meča nijednog trenutka nije dovođen u pitanje.

Trijumfalno je na startu sezone započeo i kragujevački Radnički koji je na svom terenu bio bolji od Crvenke rezultatom 26:21.

Ishod meča je rešen još u prvom poluvremenu kada se u poslednjih deset minuta Radnički odlepio na plus 6.

U drugom delu igre Crvenka je bezuspešno pokušavala da se vrati u meč, te je Radnički upisao planiranu pobedu.