Srpkinje slavile u Makedoniji!

nedelja 01.10.2017.
21:19

Rukometna reprezentacija Srbije slavila je danas u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Makedonije u gostima.

Filip Viranovski

Važna pobeda izabranica Ljubomira Obradovića.

Srbija je slavila u Makedoniji rezultatom 27:33 (15:14) iako je gubila nakon prvih 30 minuta igre.

Utakmicu su naše reprezentativke prelomile sredinom drugog poluvremena kada je Katarina Tomašević uspela da veže nekoliko sjajnih odbrana i da samopouzdanje našoj selekciji.

Makedonke su imale 17:15 početkom drugog poluvremena, ali su onda na scenu pored Kaće Tomašević stupile Sanja Radosavljević i Katarina Krpež-Šlezak.

MAKEDONIJA - SRBIJA 27:33 (15:14)
Skoplje
SRC Kale
Gledalaca - 800

MAKEDONIJA: Gakidova 5, Đorđievska D 3, Borizovska 1, Petkovska šest odbrana, Despodovska, Loevska, Đorđeevska E 4. Serafimovska dve odbrane, Nikolić 1, Keramičeva 6, Trpkovska, Jovanovska, Ristovska 5(1), Livrinić 1, Sazdvoska 1, Antić jedna odbrana

SRBIJA: Radosavljević 7, Krpež Šlezak 9(1), Milojević, Kuridža, Lekić 4, Lavko 5, Janjušević, Radojević T, Radojević D , Obradović 4, Tomašević devet odbrana,  Nikolić, Stoiljković 2(1), Tatalović četiri odbrane, Petrović 2, Dmitrović